14.07.2025.
«ВІРТУАЛЬНА ВИСТАВКА»
ШАНОВНІ КОРИСТУВАЧІ!
З нагоди 85-річчя від дня народження, Бібліотека НТУ підготувала віртуальну виставку-портрет про життєвий шлях доктора технічних наук, професора, академіка Рассказова О.О. Переглянути...
19.06.2025.
«ДО УВАГИ ВИКЛАДАЧІВ НТУ»
ШАНОВНІ ВИКЛАДАЧІ ТА СПІВРОБІТНИКИ УНІВЕРСИТЕТУ!
З 20 червня, в зв'язку з періодом відпусток, електронні повнотекстові видання професорсько-викладацького складу НТУ не приймаються.
З 14 липня відділ ІТ та КЗ Бібліотеки відновить свою роботу.
Дякуємо за розуміння!
19.06.2025.
ВЕБІНАР «ОСВІТНІЙ СТАРТ 2025: ЦИФРОВІ МОЖЛИВОСТІ ДЛЯ ПЕДАГОГІВ ТА СТУДЕНТІВ»
На вебінарі ви дізнаєтеся про оновлені освітні ресурси:
nmcbook.com.ua – Медіатека електронних засобів навчання
kursik.com.ua – платформа онлайн-курсів osvitafp.com.ua – навчально-методичний журнал «Фахова передвища освіта»
Презентація нового проєкту «Освітній кампус: університети, коледжі» – інноваційна платформа для взаємодії закладів освіти.
Орієнтовні терміни проведення та тривалість навчання (годин)
28 серпня 2025 року
2 години
Початок о 14:00
Місце проведення
Державна установа “Науково-методичний центр вищої та фахової передвищої освіти”, вул. Технікумівська, 4 сел. Немішаєво, Київська обл.,
e-mail: osvitatk@ukr.net
Організатори та партнери заходу
Державна установа “Науково-методичний центр вищої та фахової передвищої освіти”
Контингент
Науково-педагогічні та педагогічні працівники
12.06.2025.
ТЕЗИ ДО ЗБІРНИКА КОНФЕРЕНЦІЇ «ВІДКРИТА НАУКА ТА ІННОВАЦІЇ В УКРАЇНІ 2025»
Державна науково-технічна бібліотека України у співпраці з TIB – Лейбніцьким інформаційним центром науки і технологій та університетською бібліотекою (Ганновер, Німеччина), за підтримки Міністерства освіти і науки України, запрошує взяти участь у Четвертій Міжнародній конференції «Відкрита наука та інновації в Україні 2025», яка відбудеться 22–23 жовтня 2025 року в онлайн-форматі.
Захід відбудеться в рамках Міжнародного тижня відкритого доступу 2025
Тези учасників будуть опубліковані у збірнику конференції, якому буде присвоєно ISSN, а тези отримають унікальний DOI. Це дозволить забезпечити відкритий доступ, тривале збереження та точне цитування ваших матеріалів.
Конференція має на меті активізувати діалог щодо впровадження відкритої науки в Україні, зосереджуючись на таких викликах:
доступ до дослідницької інфраструктури;
відкритий доступ до результатів досліджень;
реформування системи оцінювання наукової діяльності;
гармонізація політик із європейськими стандартами, зокрема у сфері обміну дослідницькими даними.
29.05.2025.
«ЕЛЕКТРОННА БІБЛІОТЕКА ПОВНОТЕКСТОВИХ ВИДАНЬ»
Пропонуємо до уваги користувачів нові надходження за травень 2025 року, що надійшли до фонду Електронної бібліотеки НТУ (меню офіційного сайту Бібліотеки: Ресурси бібліотеки / Нові надходження / Нові надходження до Електронної бібліотеки). Переглянути…
21.05.2025.
«ВІРТУАЛЬНА ВИСТАВКА»
«ОЛЕКСІЙ АЛЧЕВСЬКИЙ. УКРАЇНЕЦЬ, ЯКИЙ НАМ ПОТРІБЕН»
До 190-річчя від дня народження
Ми розповідаємо вам цю історію аби згадати і відзначити видатного українця минулого. А сучасним українцям нагадати про взірець, наслідувати який однаково корисно і гідно.
Фінансово-промислова група Олексія Алчевського не пережила кризу і ворожу змову. Але робота, зроблена цим видатним бізнесменом і патріотом не зникла.
Він продемонстрував, як завзятість, цілеспрямованість, сміливість та чесність здатні прокладати шлях у бізнесі.
Олексій Алчевський дав нам взірець бізнесмена, який примножуючи свою імперію та статки, пам'ятав, хто він і знав, де саме потрібна його допомога окрім підприємництва.
Так, він був олігархом. І він був українцем. Українцем, який нам потрібен.
02.05.2025.
«ЕЛЕКТРОННА БІБЛІОТЕКА ПОВНОТЕКСТОВИХ ВИДАНЬ»
Пропонуємо до уваги користувачів нові надходження за квітень 2025 року, що надійшли до фонду Електронної бібліотеки НТУ (меню офіційного сайту Бібліотеки НТУ: Ресурси бібліотеки / Нові надходження / Нові надходження до Електронної бібліотеки). Переглянути…
02.05.2025.
«ОНОВЛЕНО РОЗДІЛ САЙТУ». АВТОРАМ
ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ АВТОРІВ ЕЛЕКТРОННИХ ВИДАНЬ ТА ЕЛЕКТРОННИХ АНАЛОГІВ ДРУКОВАНИХ ВИДАНЬ НТУ
Під час подання електронного видання до Бібліотеки автори повинні підтвердити його відповідність всім вимогам, встановленим Науково-методичною радою НТУ.
Положення про електронні освітні ресурси визначає поняття електронних освітніх ресурсів, їх основні види, вимоги до них, порядок розроблення та впровадження.
Вимоги до електронного підручника визначаються Положенням про електронний підручник, затвердженим наказом Міністерства освіти і науки України від 02 травня 2018 року № 440, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 24 травня 2018 року за № 621/32073.
Вимоги до дистанційних курсів визначаються Положенням про дистанційне навчання, затвердженим наказом Міністерства освіти і науки України від 25 квітня 2013 року № 466, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 30 квітня 2013 року за № 703/23235.
07.04.2025.
«ОНОВЛЕНО РОЗДІЛ САЙТУ». БІОБІБЛІОГРАФІЯ АВТОРІВ ЕЛЕКТРОННОЇ БІБЛІОТЕКИ НТУ
Біобібліографія (грец. Вíоç — життя, грец. γράφα графія — пишу та грец. Biblion — книжка) — особливий вид бібліографії, зосереджений на відображенні біографічних відомостей про певну персоналію або групу осіб та бібліографічної інформації про її (їхні) напрацювання та (або) літературу про неї (них).
Об’єктом біобібліографії є напрацювання певної персоналії або групи осіб і література про нього або них. Бібліографія охоплює як бібліографічну інформацію, так і небібліографічні відомості — біографічні довідки.
ШАНОВНІ КОРИСТУВАЧІ!
Пропонуємо вашій увазі біобібліографічні покажчики «Кафедра іноземних мов» та «Кафедра туризму».
Мета створення біобібліографічної продукції ― фіксація та відображення спадщини осіб і колективів, їхнього життєвого й творчого шляху бібліографічними засобами. Переглянути…
31.03.2025.
«ЕЛЕКТРОННА БІБЛІОТЕКА ПОВНОТЕКСТОВИХ ВИДАНЬ»
ШАНОВНІ КОРИСТУВАЧІ!
Університетська книгозбірня продовжує вас знайомити з фондом Електронної бібліотеки НТУ. Вашій увазі пропонуються нові надходження, що надійшли у 1 кварталі 2025 року. Переглянути...
20.03.2025.
«ВІРТУАЛЬНА ВИСТАВКА»
Ім'я Сержа Лифаря назавжди стало символом вишуканого мистецтва балету, хореографічної революції та бездоганної елегантності. При цьому надзвичайно талановитий та відомий в усьому світі артист все життя мав одне бажання — повернутися в Україну.
Зірка Паризької опери, творець унікальних постановок і візіонер, який відродив класичний балет у Франції. Учень видатної Броніслави Ніжинської, виконавець головних чоловічих партій у всіх балетах Дягілєва, друг Коко Шанель, Марка Шагала, Сальвадора Далі та Пабло Пікассо — Серж Лифар став іконою французької богеми. Однак навіть у розкішному Парижі він не переставав мріяти про Київ — туга за домом стала його постійним супутником в еміграції.
Пропонуємо згадати талановитого артиста балету й переглянути віртуальну виставку «Легенда світового балету: Серж Лифар із Києва», яку підготувала Бібліотека до 120-річчя від дня народження одного з найвидатніших танцівників XX століття. Переглянути…
03.03.2025.
«ЕЛЕКТРОННА БІБЛІОТЕКА ПОВНОТЕКСТОВИХ ВИДАНЬ»
Пропонуємо до уваги користувачів нові надходження за лютий 2025 року, що надійшли до фонду Електронної бібліотеки НТУ (меню офіційного сайту Бібліотеки : Ресурси бібліотеки / Нові надходження / Нові надходження до Електронної бібліотеки). Переглянути…
23.02.2025.
«ВІРТУАЛЬНА ВИСТАВКА»
УКРАЇНА. ВІЙНА ЗА НЕЗАЛЕЖНІСТЬ: до третьої річниці повномасштабного вторгнення РФ в Україну
Нон-фікшн — це література, яка базується на реальних подіях, фактах і дослідженнях, допомагає розширити кругозір, отримати нові знання та навички, а також зрозуміти складні явища і процеси, що відбуваються у світі.
Ділимось з вами надзвичайно важливою добіркою книг про історію України. Тут книги і про далеке минуле, і про сучасну історію. Адже ми маємо памʼятати кожну сторінку історії України, щоби не допускати повторення трагічних подій. Дізнавайтеся більше цікавого! Переглянути…
13.02.2025.
ЩИРА ПОДЯКА ЗА ПОДАРОВАНІ КНИГИ
Бібліотека Національного транспортного університету висловлює щиру подяку доктору технічних наук, професору, заслуженому діячу науки і техніки України, академіку Міжнародної академії наук з екології та безпеки життєдіяльності, почесному члену Академії економічних наук України та Міжнародної кадрової академії, дійсному члену Нью-Йоркської академії наук Волошину В'ячеславу Сергійовичу за щедрий подарунок - примірники друкованих та повнотекстових (електронних) монографій.
Книга «Відходи та їх природа» є другим, оновленим і доповненим виданням авторської монографії «Природа утворення відходів. Додаток до управління відходами», опублікованої у 2007 році. Робота отримала визнання в науковому співтоваристві як в Україні, так і за кордоном, в Німеччині, США, Польщі, Угорщині, Литві, як фундаментальне дослідження з питань, пов'язаних із сутністю такого явища, як утворення промислових відходів, світооглядовими проблемами, пов'язаними з неминучістю появи відходів, перспективами їх знищення, переробкою в світлі сучасних тенденцій, спрямованих на мінімізацію цього продукту людської діяльності. Монографія призначена для наукових працівників, студентів та аспірантів, які спеціалізуються на тематиці наукових досліджень. Робота вимагає певної спеціалізованої підготовки з термодинаміки, економіки, математики, схильності до аналітичного мислення та допитливості.
В монографії «Ризик — альтернативні методи» викладено основи подієвих ризиків, як системного фактору та важливої складової безпеки сучасного соціотехнічного суспільства. Викладено причини появи, а також властивості поняття «ризик», в основі яких лежить шкала подій, що співвідноситься до шкали часу, а також ентропійна складова подієвого ризику. На підставі систематизації властивостей поняття «подія» запропоновано інтерпретацію терміну «ризик», як бінарного відображення очікуваності невизначеної події в напрямку її визначення, в залежності від властивостей цієї події. Показані можливості використання нейронних мереж різної конфігурації в якості моделі оцінювання подієвих ризиків. На численних прикладах доводиться ефективність запропонованих методик не тільки для оцінювання ризику, але й для його прогнозування в різноманітних соціотехнічних системах. Монографія розрахована на наукових працівників, фахівців у галузях безпеки, екології, інженерії, фінансів та бізнесу, може бути корисною для студентів і аспірантів, зацікавленої молоді, що проявляє інтерес до основ точних наук і інженерії та схильна до аналітики.
Переглянути повний текст видань ви можете у Електронній бібліотеці Національного транспортного університету.
«ЕЛЕКТРОННА БІБЛІОТЕКА ПОВНОТЕКСТОВИХ ВИДАНЬ»
Пропонуємо до уваги користувачів нові надходження за січень 2025 року, що надійшли до фонду Електронної бібліотеки НТУ (меню офіційного сайту Бібліотеки: Ресурси бібліотеки / Нові надходження / Нові надходження до Електронної бібліотеки). Переглянути…
01.02.2025.
ШАНОВНІ НАУКОВЦІ!
На офіційному сайті Міністерства освіти і науки України опубліковані "Методичні рекомендації щодо управління науковими даними для закладів вищої освіти та наукових установ у частині визначення механізмів збереження та повторного використання наукових даних".
Рекомендації є документом рекомендаційного характеру, що містить практичні вказівки стосовно організації процесу управління науковими (дослідницькими) даними з метою забезпечення їх зберігання, пошуку, доступу до них та їх повторного використання.
Ці Методичні рекомендації призначені для використання науковими установами, закладами вищої освіти, науковими підрозділами установ, організацій, підприємств, науковими та науково-педагогічними працівниками, аспірантами, докторантами, студентами, які проводять наукові дослідження.
Ознайомитися з документом можна за покликанням: МОН - Інформаційно-методичні матеріали.
30.01.2025.
ДОСТУП ДО ПЛАТФОРМИ RESEARCH4LIFE
ШАНОВНІ ОСВІТЯНИ ТА СТУДЕНТИ!
Нагадуємо, що у локальній мережі університету відкрито доступ до ресурсів Research4Life, однієї з найбільших у світі колекцій науково-технічної літератури, що пропонується провідними міжнародними науковими видавництвами.
Через портал «Research4Life» надається доступ до електронних колекції книг і журналів міжнародних видавництв Elsevier, Springer Nature, John Wiley & Sons, Taylor & Francis, Emerald, Sage Publications, Oxford University Press, Cambridge University Press, IOP Publishing та інші (обрати у відповідних полях назву країни та тип установи).
Доступ триватиме до 31 грудня 2025 року.
Запрошуємо вас скористатись даною можливістю у Бібліотеці НТУ – Електронному читальному залі (НБК по вул. М. Бойчука, 42, поверх 9, кімната 902) та Довідковому читальному залі (вул. Омеляновича-Павленка, 1, поверх 3, кімната 345).
Контактна особа щодо доступу до Research4Life у Бібліотеці – Рассказова Вікторія Альфредівна, завідувач відділу інформаційних технологій та комп'ютерного забезпечення бібліотеки (НБК по вул. М. Бойчука, 42, поверх 9, кімната 903).
ПОДАРОВАНІ ВИДАННЯ
Шановні читачі!
Раді повідомити вам, що бібліотека університету отримала у подарунок від автора – професора кафедри автомобілів Сироти Вадима Ігоровича повнотекстове електронне видання: Основи конструкції теорії автомобілів.
Підручник призначений для студентів спеціальностей «Автомобільний транспорт», «Енергетичне машинобудування», «Галузеве машинобудування», «Прикладна механіка», «Професійна освіта», «Транспортні технології».
Переглянути повний текст видання ви можете у Електронній бібліотеці Національного транспортного університету.
26.01.2025.
«ВІРТУАЛЬНА ВИСТАВКА»
НЕВІДОМИЙ МАТЕМАТИК ЛЬЮЇС КЕРРОЛ
27 січня 1832 року у графстві Чешир народився Льюїс Керрол, справжнє ім’я Чарльз Латвідж (Лютвідж) Доджсон.
Цікаво, що Чарльз Латвідж Доджсон прославився на весь світ завдяки своїм казкам, а не своїм науковим працям. А між тим, письменництво було для нього всього лише хобі. Людина, яка увійшла в історію під ім'ям Льюїс Керрол, була також логіком, філософом, дияконом і фотографом. Переглянути...
«ПЕРІОДИКА 2025»
Шановні користувачі! Пропонуємо вашій увазі перелік періодичних видань, передплачених Бібліотекою НТУ на 2025 рік. Переглянути...
«ФОНД ЕЛЕКТРОННОЇ БІБЛІОТЕКИ НТУ»
ШАНОВНІ КОРИСТУВАЧІ!
Університетська книгозбірня продовжує вас знайомити з фондом Електронної бібліотеки НТУ. Вашій увазі пропонується бібліографічний покажчик «Надходження до електронної бібліотеки Національного транспортного університету за 2024 рік». Переглянути повний текст видання ви можете скориставшись Електронною бібліотекою.