Наукові журнали

Наука та наукознавство

Міжнародний науковий журнал.

Журнал включено до Переліку наукових фахових видань України (Категорія «Б»), в яких можуть публікуватися результати дисертаційних робіт на здобуття наукових ступенів кандидата і доктора наук, з:

Заснований:

В 1993 році Академією наук України (сьогодні Національна академія наук України) і Центром досліджень науково-технічного потенціалу та історії науки ім. Г.М. Доброва (сьогодні Державна установа «Інститут досліджень науково-технічного потенціалу та історії науки ім. Г.М. Доброва НАН України» (ДУ ІДНТПІН ім. Г.М. Доброва НАН України))

Журнал продовжує традиції збірника «Наукознавство та інформатика» (ISSN 0374-3896), який почав виходити в 1969 році за ініціативи Геннадія Михайловича Доброва – засновника наукознавства в Україні та першого керівника ДУ ІДНТПІН НАН України, що з 1991 року носить його ім’я.

Журнал «Наука та наукознавство» є майданчиком для обговорення дискусійних питань з реформування, розвитку та функціонування науки в Україні.

Періодичність виходу: 4 рази на рік.

Мови видання: українська, англійська.

Видавець і виготовлювач: Видавничий дім “Академперіодика” НАН України» (відповідно до розпорядження Президії НАН України від 24.03.2022 № 158 “Про визначення Видавничого дому “Академперіодика” НАН України видавцем наукових журналів, підготовка і випуск яких здійснюється у межах Програми підтримки журналів НАН України”)

Архів номерів

Наука та інновації / Science and Innovation

 

У 2005 р. розпочато видання науково-практичного журналу НАН України «Наука та інновації», який присвячений проблемам інноваційної політики в Україні, результатам перспективних досліджень та новітнім розробкам інститутів. НАН України, ВНЗ та інших організацій, а також комерціалізація наукових проектів та впровадження їх у виробництво.

 

З січня 2014 року по грудень 2020 року журнал виходив у двох паралельних випусках: україномовна версія – «Science and Innovation» (ISSN 1815-2066 (друк), ISSN 2413-497X (онлайн) та англомовна версія – «Science and innovation» (ISSN 2409-9066 (друк) ISSN 2413-4996 (онлайн) .

 

З січня 2021 року журнал виходить англійською мовою під назвою «Science and Innovation» (ISSN 2409-9066 (друк) ISSN 2413-4996 (онлайн).

 

Журнал «Наука та інновації» входить до Переліку фахових видань України (категорія «А») з техніко-економічних галузей науки.

 

Архів номерів

ЕКОЛОГІЧНА ТЕМАТИКА

Екологічні проблеми

Науковий журнал «Environmental Problems» започаткований у 2016 році.

 

Включений до переліку наукових фахових видань України, наказ МОН України № 996 від 11.07.2017 р.

 

Включений до Переліку наукових фахових видань України (категорія «Б»), відповідно до  наказу МОН України від 17.03.2020 р. № 409 (Додаток 1)

 

Галузь науки : Біологічні. технічні

 

Спеціальності:

101 Екологія

161 Хімічні технології та інженерія

162 Біотехнології та біоінженерія

183 Технології захисту навколишнього середовища

 

Засновник і видавець:

Національний університет «Львівська політехніка», Львів, Україна

 

Мета наукового журналу «Environmental Problems» - висвітлення актуальних проблем  та досліджень в областях екології, охорони навколишнього середовища, природоохоронних технологіях, екологічної безпеки, регіональних екологічних проблем.

Особливістю видання журналу «Environmental Problems» є опублікування  статей українських та зарубіжних науковців, а також фахівців у галузі екологічних проблем, у яких висвітлюють результати наукових та інноваційних досліджень, напрацювання передового досвіду і впровадження наукових здобутків, підтримка наукових досліджень молодих вчених,а також  студентів та  аспірантів.

 

Архів номерів

Агроекологічний журнал

 

Український науково-теоретичний журнал, який включено до «Переліку наукових фахових видань України» Категорія Б, в яких можуть публікуватися результати дисертаційних робіт на здобуття наукових ступенів доктора наук, кандидата наук та ступеня доктора філософії з сільськогосподарських та біологічних наук (наказ Міністерства освіти і науки України №1528 від 29.12.2014 р.).

 

Засновник(и)

 

Видавець

Установа-видавець: Інститут агроекології і природокористування НААН

 

Проблематика

 

Agroecological journal публікує результати оригінальних наукових досліджень, огляди з актуальних проблем екології, раціонального природокористування й охорони навколишнього природного середовища, агроекологічного моніторингу, родючості й охорони ґрунтів, біорізноманіття і біобезпеки екосистем тощо; наукові пошуки українських учених у різних галузях сільського господарства, лісових та водних екосистем; дискусійні статті; рецензії на нові книги; наукову хроніку. У журналі також публікуються результати фундаментальних і прикладних досліджень з питань агроекології, радіології, загальної та ґрунтової мікробіології, теоретичних та прикладних аспектів вірусології, біогеохімії, переробки та зберігання сільськогосподарської сировини. Без урахування таксонів, екологічних та географічних обмежень журнал приймає емпіричні дослідження, звіти щодо випадків та якісні дослідження широкого кола тем у цих сферах.

 

Архів номерів

Біологічні системи: теорія та інновації

 

Науковий рецензований журнал із відкритим доступом, який публікує оригінальні дослідницькі й оглядові статті, що актуальні для сфери сільського господарства та захисту довкілля, за результатами наукових досліджень і виробничої діяльності в галузях біології та екології. Метою журналу є висвітлення результатів наукових досліджень, різних точок зору вчених як із глобальних і локальних екологічних проблем, так і огляд та створення нових підходів у біоінженерії та біотехнологіях, пошук ефективних рішень у захисті та карантині рослин.


Журнал публікує матеріали з таких основних напрямів:

 

Засновник видання: Національний університет біоресурсів і природокористування України

 

Видавець: Національний університет біоресурсів і природокористування України

 

Рік заснування: 2010

 

Періодичність випуску: щоквартально

 

Архів номерів

Біологія та екологія

 

Журнал публікує оригінальні матеріали (експериментальні, теоретичні і методичні статті, а також короткі повідомлення, огляди і рецензії) за результатами досліджень у різних галузях біології та екології. Свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації – серія КВ № 23455-13295 ПР від 02 липня 2018 року.

 

Включено до Переліку наукових фахових видань України, публікації яких зараховуються до результатів дисертаційних робіт з біологічних наук (Наказ МОН України №1413 від 24.10.2017 року). Дата включення (внесення змін), категорія - Наказ від 02.07.2020 № 886 Категорія «Б».

 

Архів номерів

Вода і водоочисні технології. Науково-технічні вісті


Журнал «Water&Water Purification Technologies. Scientific and Technical News» адресований дослідникам і технічним експертам, які цікавляться питаннями якості води, водного господарства та водопідготовки. Він публікує оригінальні дослідження щодо стандартів якості води та аналізу, очищення питної та технічної води, очищення та повторного використання стічних вод, управління водними ресурсами та сталого розвитку у водному секторі.

 

Журнал засновано Національним технічним університетом України «Київський політехнічний інститут» та Українським професійним водним товариством у 2010 році.

 

Періодичність виходу журналу: 3 номери на рік.

 

З 2018 року журнал приймає статті ТІЛЬКИ англійською мовою

 

Архів номерів

Збалансоване природокористування

 

Науково-практичний рецензований журнал з актуальних проблем екології та природокористування. Журнал спрямований на розширення рамок наукових досліджень шляхом залучення до публікації авторів, які працюють на стику дисциплін: економіки та екології, економіки та сільськогосподарських наук тощо.

 

Тематична спрямованість журналу: висвітлення питань екології, збалансованого природокористування, охорони навколишнього природного середовища, екологічного менеджменту і аудиту, економіки природокористування, земельних відносин, агроекологічного моніторингу, біобезпеки, екотоксикології, родючості і охорони ґрунтів, біорізноманіття екосистем.

 

Співзасновниками видання є Інститут агроекології і природокористування Національної академії аграрних наук України та Товариство з обмеженою відповідальністю «Екоінвестком».

 

Видавець: Товариство з обмеженою відповідальністю «Екоінвестком».

 

Рік заснування: 2012.

 

Періодичність: Щоквартально.

 

Архів номерів

Техногенно-екологічна безпека

 

Науково-технічний журнал «Техногенно-екологічна безпека» - це рецензований журнал відкритого доступу, який публікує оригінальні наукові статті про наявні техногенно-екологічні проблеми, прогнозування розвитку цих проблем та їх наслідків для довкілля, шляхи їх вирішення у всіх сферах техногеної діяльності, а також заходів із зменшення ризиків та забезпечення екологічної безпеки.

 

Статті публикуються у науково-технічному журналі «Техногенно-екологічна безпека» відповідно ліцензії Creative Commons Attribution License (CC-BY).

 

Журнал включений до провідних баз даних абстрагування та індексування.

 

Архів номерів

Ядерна та радіаційна безпека

 

Засновники: Державне підприємство «Державний науково-технічний центр з ядерної та радіаційної безпеки» (ДНТЦ ЯРБ), Національний університет «Одеська політехніка» Міністерства освіти і науки України (Одеська політехніка)

 

Видавець: Державне підприємство «Державний науково-технічний центр з ядерної та радіаційної безпеки» (ДНТЦ ЯРБ)

 

Журнал входить до Переліку наукових фахових видань України, в яких можуть публікуватися результати дисертаційних робіт на здобуття наукових ступенів доктора і кандидата наук (наказ МОН України від 11.07.2019 № 975)

 

Періодичність: щоквартально (березень, червень, вересень, грудень).

 

Розділи видання:


Категорії читачів: науковці, дослідники, інженери, студенти вищих навчальних закладів, аспіранти та докторанти.

 

Проблематика Журналу:

 

Архів номерів 

ЕКОНОМІЧНІ ЖУРНАЛИ

Актуальні проблеми інноваційної економіки та права

Журнал є науковим виданням. Статті публікуються українською та англійською мовами (відповідно до оригінального авторського тексту) і обов’язково супроводжуються анотаціями, поданими зазначеними двома мовами.

Журнал виходить 6 разів на рік.

Категорії читачів: викладачі, науковці, здобувачі освіти.

Тематична спрямованість видання – інформування населення з питань: ефективної діяльності підприємств в умовах формування соціально – орієнтованої, інноваційної та інклюзивної моделі розвитку економіка;  актуальних напрямів та новітніх тенденцій теорії та практики сучасного управління, маркетингу і логістики в системі забезпечення виробничих і комерційних процесів у економіці;  розвитку систем державного регулювання економічних і соціальних процесів; становлення парадигми публічного управління та адміністрування, належного врядування та прямої демократії; теоретичних і практичних проблем права і безпеки; наукового забезпечення законотворчого процесу та практичної діяльності правоохоронних органів України, сприяння реалізації державної політики у сфері забезпечення прав і свобод громадян; міжнародного права та прав людини, дипломатичного і консульського права; трудового, конституційного, цивільного, цивільного, кримінально, екологічного, аграрного та інших галузей права.

Наукові напрями публікацій журналу «Актуальні проблеми інноваційної економіки та права»:

Засновник видання: Державний біотехнологічний університет.

Архів номерів

Вісник економіки

Науковий журнал публікує роботи фундаментального та прикладного характеру з проблем економіки, управління, обліку, оподаткування, аудиту та економічного аналізу.

Вісник Економіки виходить чотири рази на рік (щоквартально).

«Вісник економіки» є правонаступником наукового журналу «Вісник Тернопільського національного економічного університету» і з 2021 року виходить під новою назвою у зв’язку зі зміною назви закладу вищої освіти з «Тернопільський національний економічний університет» на «Західноукраїнський національний університет». Склад редакційної колегії і засади  редакційна політика цього журналу залишається такою ж, якою була у науковому журналі «Вісник Тернопільського національного економічного університету».

Архів номерів

Економіка. Фінанси. Право

Інформаційно-аналітичний наукометричний журнал «Економіка. Фінанси. Право» видається з 1994 року.

Журнал включено до переліку наукових фахових видань України, в яких можуть публікуватися результати дисертаційних робіт на здобуття наукових ступенів доктора і кандидата наук:

Засновники: Аудиторська фірма «Аналітик» спільно з Академією муніципального управління та Національною академією внутрішніх справ.

Архів номерів

Економіка і прогнозування

Науковий журнал видавався з вересня 2000 року по червень 2023 року – ISSN 1605-7988 (Print Ukrainian), ISSN 2518-7449 (Online), з  2019 року виходив також англійською мовою – “Economy and forecasting” (паралельний переклад української версії) – ISSN 2663-6557 (Print English), охоплюючи таку тематику:

Починаючи з 2015 року всім науковим публікаціям журналу надавалися цифрові ідентифікатори DOI, журнал увійшов до бази даних Агентства CrossRef. Ццфровий ідентифікатор україномовної версії журналу «Економіка і прогнозування»  – 10.15407/eip і англомовної версії «Economy and forecasting» – 10.15407/econforecast.

Журнал “Економіка і прогнозування” було  включено до категорії «Б» Переліку наукових фахових видань України:

З другого півріччя 2023 року було прийнято рішення про об’єднання наукового журналу “Економіка і прогнозування” із науковим журналом “Економіка України”. Нині об’єднаний журнал виходить під загальною назвою “Економіка України”, охоплюючи також і тематику журналу “Економіка і прогнозування”.

Архів номерів 

Економіка України

Засновники:  Національна академія наук України; Державна установа «Інститут економіки та прогнозування НАН України»

Видавець: «Академперіодика» – Видавництво НАН України

Журнал виходить:  з 1958 р. До 1991 р. мав назву «Економіка Радянської України», з № 12 за 1991 р. — «Економіка України».

Цільова аудиторія: керівники та спеціалісти всіх галузей народного господарства, представники бізнесу, науковці науково-дослідних установ, викладачі та викладачі вищих навчальних закладів, студенти та аспіранти, науковці та практики – вітчизняні та закордонні.

Теми: актуальні питання національної економічної політики; стратегічні прогнози щодо перспектив розвитку національної та міжнародної економіки, науки, техніки, технологій, шляхів і методів вирішення проблем соціальних, ринкових та інституційних перетворень; фінансова, податкова та кредитна сфери; страхування; регіональний розвиток і децентралізація; агропромисловий комплекс; світові економічні відносини; економіко-математичні методи та моделі прогнозування; дослідження кон'юнктури ринку, структурних змін, соціально-економічної динаміки; проблеми інноваційних перетворень та перспективи інноваційно-інвестиційного розвитку; економічні проблеми природокористування; економіка зарубіжних країн; економічна теорія, соціальні проблеми, проблеми економічної освіти; історичний аспект в економічній науці.

Професійне оформлення:  Журнал «Економіка України» включено до категорії «Б» Переліку наукових і фахових видань України. Наказ Міністерства освіти і науки України № 886 від 02.07.2020 (спеціальності: 051, 071, 072, 073, 281, 292).

Тип випуску:  науковий журнал.

Мови видачі:  українська, англійська (змішані мови).

Архів номерів

Економічна теорія

Заснований у вересні 2003 року.

Міжвідомчий науково-теоретичний журнал “Економічна теорія” започатковано з метою консолідації зусиль науковців Національної академії наук України і вищої школи України та активізації теоретичних досліджень у галузі економічної теорії.

Засновники (співзасновники)  журналу: Національна академія наук України, Державна установа “Інститут економіки та прогнозування НАН України“, Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана.

Тематична спрямованість журналу:

Журнал видається з періодичністю 4 рази на рік (щоквартальний).

Журнал «Економічна теорія»  включено до категорії «Б» Переліку наукових фахових видань України (економічні спеціальності).

Архів номерів

ІНФОРМАЦІЙНА, БІБЛІОТЕЧНА ТА АРХІВНА СПРАВА

Архіви України

Час заснування: 1947 р.

Засновник: Державна архівна служба України

Категорія наукового фахового видання: Б

Періодичність: 4 рази на рік

 

Спеціальності:


Науково-практичний журнал, що містить дослідження актуальних питань історії, теорії і практики архівної справи в Україні та світі, теорії і методології архівознавства. Тут публікуються аналітичні, теоретичні, дослідницько-пошукові матеріали з архівознавства, документознавства, археографії, джерелознавства та споріднених дисциплін; критико-бібліографічні матеріали.

Оскільки діяльність архівів охоплює різні аспекти управлінського, правового, історичного, соціокультурного та інформаційного характеру, тематична спрямованість журналу включає: висвітлення історії, теорії і практики архівної справи, публікацію наукових статей з проблем архівознавства, джерелознавства, документознавства, інших спеціальних історичних дисциплін; огляди архівних джерел; археографічні публікації архівних документів. Міждисциплінарний дискурс пов’язаний з актуалізацією процесів цифрової трансформації суспільства, запровадженням інформаційних технологій у діяльності архівів, розвитком електронних архівів та інформаційних ресурсів.

Журнал продовжує кращі фахові традиції історико-архівознавчих часописів: «Архівна справа» (1925–1930), «Радянський архів» (1931), «Архів Радянської України» (1932–1933), «Архівознавчий науково-інформаційний збірник» (1937), «Архівознавчий збірник» (1938), «Науково-інформаційний бюлетень Архівного управління МВС УРСР» (1947-1957), «Науково-інформаційний бюлетень Архівного управління УРСР» (1958-1965).

Архів номерів

Бібліотекознавство. Документознавство. Інформологія

Рік заснування: 2004

Засновник: Національна академія керівних кадрів культури і мистецтв

Галузь та проблематика: У журналі висвітлюються актуальні питання бібліотекознавства, документознавства, соціальних комунікацій.

Затверджено наказом Міністерства освіти і науки України від 26.11.2020 № 1471 як фахове видання категорії Б зі спеціальності 029 – Інформаційна, бібліотечна та архівна справа

Періодичність: 4 рази на рік (березень, червень, вересень, грудень)

Архів номерів

Український журнал з бібліотекознавства та інформаційних наук

Журнал є науковим рецензованим журналом відкритого доступу, що публікує статті з проблематики бібліотекознавства та інформаційних наук

Журнал започатковано у 2018 р. та адресовано науковцям, викладачам вищих навчальних закладів, докторантам, аспірантам, магістрантам, усім, хто досліджує теоретико-прикладні аспекти бібліотекознавства, книгознавства, архівознавства, документознавства, інформаційних технологій, практики інформаційної, бібліотечної та архівної справи.

Рік заснування: 2018

Періодичність друку: піврічна

Засновник: Київський національний університет культури і мистецтв

Архів номерів

Цифрова платформа: інформаційні технології в соціокультурній сфері


Рік заснування: 2018


Періодичність друку: піврічна


Засновник: Київський національний університет культури і мистецтв

 

Науковий журнал «Цифрова платформа: інформаційні технології в соціокультурній сфері» є науковим рецензованим журналом відкритого доступу, що публікує статті з проблематики в галузі інформаційних технологій та інновацій в соціокультурній сфері в розрізі комп’ютерних наук.

Видання включено до Переліку наукових фахових видань України (категорія «Б») відповідно до наказу МОН України від 29.06.2021 року № 735 за спеціальностями: 122 «Комп’ютерні науки», 029 «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа».

Науковий журнал адресовано науковцям, викладачам вищих навчальних закладів, докторантам, аспірантам, магістрантам, усім, хто досліджує теоретико-прикладні аспекти в галузі інформаціних технологій, комп’ютерних наук, графічної візуалізації, інформаційно-комунікаційних технологій в соціокультурній сфері.

Архів номерів

ТЕХНІЧНІ ЖУРНАЛИ

Автошляховик України

 

Науково-виробничий журнал. Авторитетне видання серед фахівців автомобільного транспорту та дорожнього господарства.

 

Видається з 1960 року, початково під назвою “Автодорожник Украины”.

Із 1993 року журнал змінив назву на “Автошляховик України”.

 

На сторінках журналу друкуються матеріали про сучасні технології, наукові дослідження, правові й нормативні документи у сфері автотранспорту та дорожнього будівництва, матеріали про проектування, будівництво автомобільних доріг, спецтехніку тощо.

 

Атестація МОН України за такими науковими спеціальностями:

 

Категорія “Б”


Архів номерів

Автоматичне зварювання

Міжнародний науково-технічний та виробничий журнал


Журнал «Автоматичне зварювання» є науковим фаховим виданням України у галузі технічних наук. З 2024 р. видається шість разів на рік.


В журналі публікуються результати досліджень за напрямками:


Журнал входить до Переліку наукових фахових видань України затвердженого Міністерством освіти і науки України


Архів номерів

Автомобіль та електроніка. Сучасні технології

Журнал засновано в 2011 році на  базі кафедри автомобільної електроніки  Харківського національного автомобільно-дорожнього університету.

Журнал включено до  Переліку наукових фахових видань України категорії «Б».

Цей журнал дозволяє авторам зберігати авторські права на свої статті без обмежень. Усі дослідницькі статті, опубліковані в журналі Automobile Transport, знаходяться у відкритому доступі: негайно доступні для вільного читання, завантаження та обміну. Статті публікуються на умовах ліцензії Creative Commons (CC-BY), яка дозволяє необмежене використання, розповсюдження та відтворення на будь-якому носії, за умови належного цитування оригінальної роботи.

Архів номерів

Вимірювальна техніка та метрологія

 

Заснований у Національному університеті «Львівська політехніка» з метою публікування результатів наукових досліджень та технічних розробок в галузі інформаційно-вимірювальних технологій та метрології.

 

Журнал формується за такими тематиками:


Архів номерів 

Винахідник і Раціоналізатор

 

Журнал є єдиний вітчизняний проект, що містить найбільш свіжу і вичерпну інформацію про винаходи й інновації в галузі науки й техніки; проект, що вдало комбінує технічну й популярну інформацію, торкаючись всіх сфер людської діяльності.


Перший номер журналу "Изобретатель и рационализатор" був надрукований у 1929 році на території СРСР.


В 1997 році було засновано українську редакцію журналу «Винахідник і Раціоналізатор». Перший номер вийшов з друку у 1998 році.


Основні завдання журналу:


Архів номерів

Вісник сучасних інформаційних технологій

 

Науковий журнал «Вісник сучасних інформаційних технологій» заснований у 2018 році.


Метою журналу є публікація статей з новими результатами в галузі обчислювальної техніки, інформаційних технологій, програмної інженерії, інформаційних систем, а також з проблем електромеханіки, розробки та впровадження електричних систем оптимізації, енергозберігаючих технологій, керування енергетичними ризиками та інших сучасних результатів у рамках тематики журналу.


Спеціалізація: Технічні науки

Засновник: Національний університет «Одеська політехніка»

Видавець: Інститут комп'ютерних систем


Читацька аудиторія – журнал призначений для дослідників, викладачів, докторантів, аспірантів і студентів

 

Офіційна мова журналу – англійська


Номери журналу виходять щокварталу

 

Архів номерів

Двигуни внутрішнього згоряння

Науково-технічний журнал заснований Національним технічним університетом “Харківський політехнічний інститут” у 2002 році (Ідентифікатор медіа R30-01093, згідно з рішенням Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення від 11.04.2024 № 1174) і внесений до Переліку наукових фахових видань України.  Журнал пройшов планову переатестацію та згідно з наказом МОН України № 409  від 17.03.2020 включений до списку друкованих періодичних видань, які входять до Переліку наукових фахових видань України та присвоєна категорія «Б».

В публікаціях журналу розглядаються фундаментальні і прикладні проблеми сучасного двигунобудування, наводяться результати наукових досліджень, які виконані викладачами і науковцями вищої школи та НАНУ, аспірантами,  докторантами, фахівцями галузевих установ, виробничих підприємств України та зарубіжжя, аналізуються проблеми, які пов'язані з удосконаленням конструкцій, експлуатацією, технологією виробництва двигунів внутрішнього згоряння.

Архів номерів

Електротехніка та електроенергетика

Мета журналу полягає у служінні академічному співтовариству шляхом публікації актуальних статей, отриманих у результаті оригінальних теоретичних і прикладних досліджень у різних аспектах академічної діяльності в сфері радіоелектроніки, інформатики і керування.

Він фокусується на нових постановках задач і методах дослідження, а також надає допомогу для фахівців, інженерів, вчених і дослідників у поширенні інформації про стан справ у сфері тематики журналу.

Тематика журналу містить  електротехніку,  загальні питання електротехніки та електроенергетики.  

Журнал занесено до переліку наукових видань України, у яких можуть публікуватися результати дисертаційних робіт на здобуття вчених ступенів доктора і кандидата технічних наук.

Періодичність: 4 рази на рік

Архів номерів

Електротехніка та електромеханіка

Переваги журналу обумовлені тим, що засновники є об'єднанням науково-освітніх центрів у галузі електротехніки. Широка співпраця засновників з дослідницькими установами в усьому світі дозволяє рецензувати подані рукописи провідними світовими експертами та залучати результати передових досліджень до публікації в журналі.

Рік заснування: 2002

Розділи журналу:

Видавець та засновник:

Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут»

Архів номерів

Iнфокомунікаційні та комп’ютерні технології

 

Засновник журналу: Відкритий міжнародний університет розвитку людини «Україна».


Журнал включений до Переліку наукових фахових видань України категорії «Б».


Журнал публікує результати фундаментальних та прикладних досліджень у всіх актуальних областях інфокомунікацій та комп’ютерних технологій та надає важливу інформацію для практичного використання науковцям, інженерам, аспірантам та студентам.


В журналі публікуються статті зарубіжних учених, що можна вважати ознакою міжнародного наукового журналу.

 

Журнал розрахований на вітчизняну та міжнародну аудиторії вчених-дослідників, інженерів, аспірантів, студентів.

 

Спеціальності:

 

Періодичність виходу: двічі на рік.

 

Архів номерів

Інформаційні технології та комп’ютерна інженерія

 

Міжнародний науково-технічний журнал „Інформаційні технології та комп’ютерна інженерія” є науковим фаховим виданням України (категорія Б), в якому можуть публікуватися результати дисертаційних робіт на здобуття наукових ступенів доктора та кандидата технічних наук.  


Метою журналу "Інформаційні технології та комп’ютерна інженерія" є інформування та координація наукової спільноти про теоретичні та прикладні результати досліджень у галузі інформаційних технологій і комп’ютерної інженерії; створення відкритого дискусійного майданчика для обміну думками і поширення інформації серед науковців; стимулювання міждисциплінарних зв’язків і комплексного підходу до вивчення явищ у сфері інформаційних технологій. Основна аудиторія журналу включає дослідників у галузі інформаційних технологій, докторантів, викладачів комп’ютерних спеціальностей, фахівців IT-сектору, а також урядовців та інших осіб, зацікавлених у питаннях і процесах, пов’язаних з інформаційними технологіями.

 

У журналі публікуються матеріали з таких основних напрямів:


Архів номерів

Кібербезпека: освіта, наука, техніка

Електронне фахове наукове видання "Кібербезпека: освіта, наука, техніка" орієнтоване на висвітлення питань інформаційної і кібернетичної безпеки та захисту інформації й низки інших, пов’язаних з цим питань інноваційного характеру з метою оперативного вирішення нагальних теоретичних і технологічних проблем в сфері наукової та науково-технічної діяльності галузі інформаційних технологій, а також проблем підготовки і перепідготовки відповідних кадрів необхідного рівня та кваліфікацій в сфері педагогіки та методики вищої освіти.

Мова рукопису: українська, англійська

Науки: технічні

Спеціальності:

Журнал включено до переліку електронних наукових фахових видань (Категорія "Б"), в яких можуть публікуватися результати дисертаційних робіт на здобуття наукових ступенів доктора і кандидата технічних  наук (відповідно до Порядку формування Переліку наукових фахових видань України, затвердженого наказом МОН України від 15 січня 2018 року № 32, зареєстрованого в Мін’юсті України 06 лютого 2018 року за № 148/21600; Затверджено наказами Міністерства освіти і науки України від 11.07.2019, № 975)

Архів номерів

Кібернетика та системний аналіз

 

Міжнародний науково-теоретичний журнал «Кібернетика та системний аналіз» (до № 4 1991 року називався «Кибернетика», ISSN 0023-1274; до № 1 2021 року видавався під назвою «Кибернетика и системний анализ») заснований у січні 1965 року в Інституті кібернетики АН УРСР. 

 

Журнал публікує оригінальні та оглядові статті, проблемні та дискусійні матеріали, звіти конференцій та нарад з питань кібернетики і системного аналізу, бібліографічні огляди, рецензії на монографії; інформує читачів про найновіші досягнення вітчизняної та зарубіжної кібернетики.

 

З моменту заснування журнал «Кібернетика та системний аналіз» («Кибернетика», «Кибернетика и системный анализ») в повному обсязі перекладається англійською мовою різними видавництвами США та міжнародними видавництвами наукової літератури.

 

На сьогодні журнал перекладається у США англійською мовою у видавництві Springer під назвою "Cybernetics and Systems Analysis".

 

Журнал «Кібернетика та системний аналіз» входить до категорії "А" переліку наукових фахових видань України до розділів «Технічні науки» та «Фізико-математичні науки» (Наказ № 358 від 15.03.2019 р.), індексується в Google Scholar, входить в онлайн-колекції EBSCO і "Наукова періодика України" Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського, реферується у Реферативній базі даних "Україніка наукова", базі даних Американського математичного товариства (AMS Mathematical Reviews).

 

Виходить 6 разів на рік

 

Архів номерів

Проблеми програмування

 

Науковий теоретично-прикладний журнал. Заснований у 1999 році.

Журнал публікує роботи теоретичного і прикладного характеру в широкому спектрі проблем, пов'язаних із програмуванням та програмною інженерією, висвітлює найважливіші досягнення в цій галузі та основні напрямки її розвитку.

 

Провідні тематичні розділи журналу:

 

Видається українською та англійською мовами.

 

Архів номерів

Наука і техніка сьогодні

У сiчнi 2022 року з метою розвитку наукового, технічного потенціалу різних галузей науки шляхом оприлюднення результатів досліджень та їх інтеграції у сучасний освітній простір засновано електронний журнал «Наука і техніка сьогодні» (Серія «Педагогіка», Серія «Право», Серія «Економіка», Серія «Техніка», Серія «Фізико-математичні науки») (далі – журнал).

Журналу присвоєно категорію "Б" із економіки та педагогіки, із права, із технiки (спеціальність - 122 Комп'ютерні науки).

Засновники журналу: ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ "ВСЕУКРАЇНСЬКА АСАМБЛЕЯ ДОКТОРІВ НАУК З ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ", ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ "АСОЦІАЦІЯ НАУКОВЦІВ УКРАЇНИ"  та  Видавнича група «Наукові перспективи».

Періодичність виходу – 1 раз на місяць.

Мови журналу – українська, англійська (змішаними мовами).

Категорії читачів: вчені, педагоги, представники вищих навчальних закладів та наукових інституцій, а, також фахівці тематики наукового журналу.

Архів номерів

Підйомно-транспортна техніка

 

Засновник:  Одеський національний політехнічний університет, Підйомно-транспортна академія наук України

 

Видавець: Національний університет «Одеська політехніка», Підйомно-транспортна академія наук України.

 

Видання висвітлює фундаментальні і прикладні питання механіки й машинобудування, а саме: структура, конструкція, кінематика підйомно-транспортних машин; динаміка, міцність, стійкість; приводи і системи керування підйомно-транспортних машин; діагностика, експлуатація і ремонт; технологія виробництва машин; логістика і механізація вантажно-розвантажувальних робіт; робототехніка.

 

Журнал дає можливість фахівцям інженерних галузей налагоджувати контакти з колегами і кооперуватися для розв’язання спільних науково-технічних та виробничих завдань.


Архів номерів 


Сучасні інформаційні системи

 

Журнал засновано у 2017 році.


Внесено до «Переліку наукових фахових видань України, в яких можуть публікуватися результати дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора і кандидата наук» до категорії Б – наказ МОН України від 05.07.2019 № 612.

 

Журнал розрахований на наукових працівників, викладачів, докторантів, аспірантів, а також студентів старших курсів відповідних спеціальностей. У журналі публікуються результати досліджень функціонування та розвитку сучасних інформаційних систем у різних проблемних сферах за напрямами:

 

Архів номерів

Сучасні технології, матеріали і конструкції в будівництві


Науково-технічний журнал публiкує новi теоретичнi та практичнi результати в галузі технiчних наук. Публiкуються також огляди сучасного стану розробки важливих наукових проблем, огляди наукових конференцiй, якi вiдбулися у ВНТУ.

 

Галузь та проблематика

 

Архів номерів

Технічна інженерія

 

Науковий журнал в галузі технічних наук, який видає Державний університет "Житомирська політехніка". Заснований у квітні 1994 р.

 

Галузь та проблематика


Журнал публікує результати наукових досліджень фахівців України та зарубіжжя в галузях: машинознавство, обробка матеріалів у машинобудуванні, прилади, радіотехніка та телекомунікації, інформатика, обчислювальна техніка та автоматизація, розробка корисних копалин.

Архів номерів

Технічна механіка


Засновник: Інститут технічної механіки НАН України


Видавець: Інститут технічної механіки НАН України та Державне космічне агентство України


Періодичність: 4 номери на рік


Журнал публікує нові результати теоретичних та експериментальних досліджень у галузі кінематики, динаміки, керування рухом та динамічної стійкості пружно-в’язких систем і систем з рідкими масами, гідродинаміки, тепломасообміну, міцності та надійності конструкцій, механіки космічних апаратів, і механічні аспекти космічних досліджень.


Архів номерів

Технічні науки та технології

Засновник: Національний університет "Чернігівська політехніка"

Рік заснування: 2015

Періодичність: 4 рази на рік

Мова видання: українська, англійська

У журналі вміщено статті, присвячені теоретичним та експериментальним дослідженням у науковому напрямі «Технічні науки» за спеціальностями: прикладна механіка, матеріалознавство, машинобудування, інформаційно-комп’ютерні технології, енергетика, електротехніка та електромеханіка, хімічні та харчові технології, будівництво та геодезія.

Архів номерів

Український журнал будівництва та архітектури


Є рецензованим фаховим науковим періодичним виданням з питань будівництва та архітектури та суміжних галузей науки і техніки.

Видання публікує наукові статті з метою їх поширення серед науковців України та за її межами.

Категорія читачів: науковці, аспіранти, магістри, бакалаври, спеціалісти, студенти.

 

Наказом Міністерства освіти і науки України № 157 від 09.02.2021 р. (Додаток 3) науково-практичний журнал «Український журнал будівництва та архітектури» включено до Переліку наукових фахових видань України за категорією «Б» (технічні науки) за спеціальностями 132 – матеріалознавство, 191 – архітектура та містобудування, 192 – будівництво та цивільна інженерія, 194 – гідротехнічне будівництво, водна інженерія та водні технології, 263 – цивільна безпека.

 

Виходить 6 разів на рік.

 

Архів номерів

Український журнал із машинобудування і матеріалознавства

Англомовне наукове періодичне видання «Український журнал із машинобудування і матеріалознавства» створене для публікування результатів наукових досліджень та прикладних розробок в галузях машинобудування і матеріалознавства.

Основною метою створення такого журналу є обмін науковими ідеями і практичними досягненнями вітчизняних вчених, інженерів, конструкторів із зарубіжними колегами.

Зважаючи на науково-практичну близькість і, водночас, широкий спектр охоплюваних наукових і прикладних проблем галузей машинобудування і матеріалознавства, в даному журналі виділені наступні тематичні рубрики:

Широка науково-прикладна спрямованість журналу дозволить використовувати дане видання в якості інформаційного поля для дискусійного обговорення нових методів, теорій, розробок і досліджень на стику вказаних науково-освітніх галузей.

Науковий журнал є включений до переліку наукових фахових видань України (категорія Б),  відповідно до наказу МОН України № 886 від 02.07.2022 зі спеціальностей:
131 - Прикладна механіка
132 - Матеріалознавство
133 - Галузеве машинобудування


Архів номерів

Український журнал інформаційних технологій

 

Журнал є правонаступником збірника наукових праць "Вісник Національного університету "Львівська політехніка". Серія: Комп'ютерні науки та інформаційні технології", який входить до переліку фахових видань ВАК України, в яких можна друкувати матеріали дисертаційних робіт у галузі технічних наук.

 

Журнал призначений для фахівців – програмістів, системних адміністраторів і аналітиків, тестувальників програмного забезпечення, науковців академічних і галузевих установ, викладачів, аспірантів і студентів вищих навчальних закладів, які займаються вирішенням проблемам у галузі комп'ютерних наук та інформаційних технологій, а також дослідженнями в суміжних областях знань.

 

Журнал містить такі напрями наукових досліджень:

 

Галузь науки: технічні

 

Категорiя: Б (29.06.2021)

 

Спецiальнiсть:

 121 Інженерія програмного забезпечення

 122 Комп’ютерні науки

 123 Комп’ютерна інженерія

 124 Системний аналіз

 125 Кібербезпека

 126 Інформаційні системи та технології

 

Архів номерів

Український інформаційний простір

Є науковим рецензованим журналом відкритого доступу, в якому висвітлюються актуальні проблеми галузей журналістики та інформаційної діяльності.

Засновник: Київський національний університет культури і мистецтв.

Періодичність: двічі на рік (червень, жовтень).

Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 15.04.2021 № 420 (додаток № 3) науковий журнал «Український Інформаційний Простір» включено до категорії «Б» Переліку наукових фахових видань України за спеціальностями: 061 – «Журналістика та інформація» 029 – «Інформаційна, бібліотечна, архівна справа».

Програмні цілі та тематична спрямованість нового наукового журналу зосереджуватиметься на двох аспектах:

Журнал адресований ученим, викладачам, аспірантам, студентам, практикам інформаційної сфери – усім, у чиї наукові та професійні інтереси входять питання формування й ствердження інформаційного простору як сфери суспільного життя держави.

Архів номерів