Події та оголошення

14.10.2024.

«РОЗДІЛИ САЙТУ» 

ШАНОВНІ КОРИСТУВАЧІ!

Пропонуємо вашій увазі перелік посилань на повнотекстові наукові фахові видання. 

 

Архіви наукових збірників ТУТ (меню сайту: На замітку / Науковцю / Фахові видання / Наукові збірники).

 

З архівами повнотекстових версій наукових журналів можна ознайомитись ТУТ (меню сайту: На замітку / Науковцю / Фахові видання / Наукові журнали).

 

Відділ ІТ та КЗ бібліотеки зараз працює над розробленням сторінки «Періодичні фахові видання України зі спеціальностей НТУ» (меню сайту: Акредитація ОП / Періодичні фахові видання), але дещо ми вже сьогодні можемо запропонувати вашій увазі:


12.10.2024.

БЛОГ «ІСТОРИЧНИЙ КАЛЕНДАР»

Рей Бредбері: «Як я закохався у книжки»

У світі, де яскраві екрани, що світяться, приваблюють сильніше, ніж сторінки, де миттєві повідомлення витісняють роздуми, слова Рея Бредбері про читання книжок лунають, наче голос з іншого виміру — виміру, де література була провідною зіркою, а бібліотеки — храмом знань.

Сьогодні, коли ми стоїмо на порозі епохи штучного інтелекту, саме фантасти першими представили нам світи, де технології вступають у протиборство з душею людини. Айзек Азімов, Артур Кларк, Філіп Дік — ці імена для нас, наче магічні заклинання, що відчиняють двері в майбутнє.

Бредбері нагадує нам про те, що книжки — це жива матерія, яка живить наші душі, розвиває нашу уяву і формує розуміння світу. Він вірить, що книги можуть врятувати світ, і його слова стають закликом для мислячих людей. Переглянути...

11.10.2024.

ДОСТУП ДО ПЛАТФОРМИ RESEARCH4LIFE

ШАНОВНІ ОСВІТЯНИ ТА СТУДЕНТИ!

Нагадуємо, що у локальній мережі університету відкрито доступ до ресурсів Research4Life, однієї з найбільших у світі колекцій науково-технічної літератури, що пропонується провідними міжнародними науковими видавництвами. 

Через портал «Research4Life» надається доступ до електронних колекції книг і журналів міжнародних видавництв Elsevier, Springer Nature, John Wiley & Sons, Taylor & Francis, Emerald, Sage Publications, Oxford University Press, Cambridge University Press, IOP Publishing та інші (обрати у відповідних полях назву країни та тип установи).

Доступ триватиме до 31 грудня 2025 року.

Запрошуємо вас скористатись даною можливістю у Бібліотеці НТУ – Електронному читальному залі (НБК по вул. М. Бойчука, 42, поверх 9, кімната 902) та Довідковому читальному залі (вул. Омеляновича-Павленка, 1, поверх 3, кімната 345).

Контактна особа щодо доступу до Research4Life у Бібліотеці – Рассказова Вікторія Альфредівна, завідувач відділу інформаційних технологій та комп'ютерного забезпечення бібліотеки (НБК по вул. М. Бойчука, 42, поверх 9, кімната 903).

11.10.2024.

БЛОГ «ІСТОРИЧНИЙ КАЛЕНДАР»

10 жовтня виповнилося 130 років від дня народження Віктора Платоновича Петрова (В. Домонтовича). Найвідоміший його твір – інтелектуальний роман «Дівчина з ведмедиком», написаний наприкінці 1920-х років. Також доволі відомими є романи «Без ґрунту» й «Доктор Серафікус». Але спадщина Віктора Петрова значно розмаїтіша за жанрами: праці з літературознавства, філософії, етнографії та археології, а ще – звіти для радянської розвідки. Докладніше... 

10.10.2024.

«ФОНД ЕЛЕКТРОННОЇ БІБЛІОТЕКИ НТУ»

ШАНОВНІ ЧИТАЧІ!

Фонд електронної бібліотеки поповнився унікальним виданням. Книга спогадів Олександра Лазаренка, непересічної людини, винахідника і колекціонера, розповідає про реалії Ніжина початку ХХ ст. Його дочка Каміла Олександрівна представляє історію родини Лазаренків. Видання розраховане на краєзнавців, істориків, а також тих, хто цікавиться культурою та побутом давнього Ніжина.

Лазаренко Олександр Миколайович - український науковець, педагог, фахівець у галузі механіки, інженер-автомобіліст, учасник будівництва Горьковського автозаводу, раціоналізатор, меценат. З 1962–1977 роки – доцент кафедри виробництва і ремонту автомобілів КАДІ.

Переглянути інформацію про автора у нашій галереї

Переглянути книгу

04.10.2024.

«РОЗДІЛИ САЙТУ»


НА ЗАМІТКУ. НАУКОВЦЮ

Містить інформацію про:

03.10.2024.

НОВІ МОЖЛИВОСТІ ДЛЯ УКРАЇНСЬКИХ ДОСЛІДНИКІВ: ОНОВЛЕНО КОНКУРСНИЙ ВІДБІР НАУКОВИХ ПРОЄКТІВ ЗВО 2024

Міністерство освіти і науки України повідомляє про початок конкурсного відбору проєктів фундаментальних і прикладних наукових досліджень, які реалізовуватимуться закладами вищої освіти та науковими установами, що підпорядковані МОН.

Конкурс оголошено наказом Міністерства освіти і науки України від 24 вересня 2024 року №1361.


Особливості цьогорічного конкурсу:


Секції, за якими подаються проєкти:


Прийматимуть заявки через Національну електронну науково-інформаційну систему 1 жовтня 2024 року, а підготовка заявок — уже з 24 вересня згідно з Положенням

Кінцевий термін подання проєктів — 27 жовтня 2024 року.

Детальна інформація та форми для участі — за покликанням.

01.10.2024.

БЛОГ «ІСТОРИЧНИЙ КАЛЕНДАР»

1 жовтня 1881 року народився Вільям Едвард Боїнг, літакобудівник, винахідник, бізнесмен, інженер, льотчик, засновник авіабудівної корпорації The Boeing Company.

Можливо, Вільям Боїнг увійшов би в історію як справжній постачальник пиломатеріалів, якби долі не було завгодно закинути його на зліт американських авіаторів. Побачивши залізні махини, злітають в небо, ця людина вирішила: "Я зроблю найкращий літак в світі!" Докладніше...

30.09.2024.

Бібліотека — це одне з найдавніших культурних надбань людства, суть якого є незмінною протягом всієї історії. 

Бібліотеки й дотепер залишаються особливим місцем, де люди мимоволі стишують голос, і чутно лише шурхіт сторінок, а повітря неповторно пахне типографською фарбою, клеєм і трохи пилом — адже книги можуть зберігатися століттями і дарувати свою мудрість не одному поколінню читачів. Любов до книги властива нашому народу здавна, а важливість бібліотек для національної освіти, науки та культури є очевидною для держави. Тому в Україні встановлено особливе свято — Всеукраїнський день бібліотек, який ми щороку відзначаємо 30 вересня.

У цей день, ми приєднуємося до привітань на адресу всіх працівників цього безцінного осередка, з віками накопиченого, нашого людського досвіду і знань. Величезна подяка і вдячність Вам за самовіддану працю! За те, що продовжуюєте берегти знання, накопичені століттями для всіх нас. Бажаємо Вам усіх благ, уваги ваших читачів і ваших справжніх шанувальників! Зі святом бібліотек!

29.09.2024.

БЛОГ «ІСТОРИЧНИЙ КАЛЕНДАР»

29 ВЕРЕСНЯ ДЕНЬ ПАМ’ЯТІ ТРАГЕДІЇ БАБИНОГО ЯРУ

Бабин Яр – жахливе місце, навіть проїжджаючи повз, стає якось моторошно. Тут некрополь для більше ніж 100 000 людей, серед яких були євреї, роми, українські націоналісти, радянські військовополонені, пацієнти київської психіатричної лікарні та інші національні чи соціальні групи, яких окупанти вважали ворогами або ж "просто зайвими".

Роками це місце було місцем регулярних розстрілів і захоронень, які проводили органи нацистської поліції безпеки та айнзатцгрупи СД.

6 фактів про трагедію, які треба знати. Докладніше…

27.09.2024.

Всіх любителів подорожей, активного відпочинку, його організаторів вітаємо з Всесвітнім днем туризму та Днем туризму в Україні!

Бажаємо всім, хто пов’язаний з туристичною галуззю яскравих вражень та незабутніх емоцій, захоплюючих подорожей, нових маршрутів і повний рюкзак щастя. Нехай здоров'я і фінанси дозволяють, а життя розташовує до подорожей. І нехай компас долі завжди вказує на благополуччя і успіх.

25.09.2024.

ВИДАННЯ ДЛЯ ФАХІВЦІВ ВІД КНИЖКОВОЇ ПАЛАТИ УКРАЇНИ

Книжкова палата України оновила інформацію про нові надходження книг і брошур з питань видавничої справи та редагування; книгознавства; документознавства; бібліології; бібліографії та бібліографознавства, а також про галузеві науково-методичні та методичні розробки.

Список видань формується на основі електронної бази даних обов'язкового примірника документів за поточний період. Переглянути…

23.09.2024.

«РОЗДІЛИ САЙТУ»

ФОНД ЕБ. НОВІ НАДХОДЖЕННЯ

Пропонуємо вашій увазі огляд повнотекстових електронних видань,  які надійшли до фонду Електронної бібліотеки НТУ у третьому кварталі 2024 року. Переглянути…

23.09.2024.

«РОЗДІЛИ САЙТУ»

НАУКОВЦЮ. ЕТИКЕТ ЕЛЕКТРОННОЇ ПОШТИ

Електронна пошта міцно закріпилася як один із ключових способів спілкування в діловому світі. Незалежно від того, працюєте ви віддалено чи ні, швидше за все, ви регулярно надсилаєте електронні листи з різних причин.

Що ж таке етикет електронної пошти? Це набір принципів, призначених для того, щоб керувати вашим спілкуванням електронною поштою. Йдеться про використання правильної мови, тону та формату, щоб ваші повідомлення виглядали чіткими, ефективними та професійними.

У швидкоплинному світі ділового спілкування опанування етикету електронної пошти змінює правила гри. Дотримуючись цих простих правил і заборон, ви зможете стати професіоналом електронної пошти. Докладніше…

ПОДАРОВАНІ ВИДАННЯ


Шановні читачі!

Раді повідомити вам, що бібліотека університету отримала у подарунок від автора – професора кафедри автомобілів Сироти Вадима Ігоровича повнотекстове електронне видання: Основи конструкції теорії автомобілів.

 

Підручник призначений для студентів спеціальностей «Автомобільний транспорт», «Енергетичне машинобудування»,  «Галузеве машинобудування», «Прикладна механіка», «Професійна освіта», «Транспортні технології».

 

Переглянути повний текст видання ви можете у Електронній бібліотеці Національного транспортного університету.

15.09.2024.

БЛОГ «ІСТОРИЧНИЙ КАЛЕНДАР»

15 вересня 2024 року виповнилось 136 років від дня народження Пилипа Коновала — єдиного українця — кавалера Хреста Вікторії (Victoria Cross), який є найвищою військовою нагородою Великої Британії. Цієї нагороди, врученої особисто королем Великої Британії Георгом V, Пилип Коновал був удостоєний за винятковий героїзм, виявлений 22–24 серпня 1917 року в боях поблизу міста Ланс на півночі Франції під час Першої світової війни. Докладніше...

11.09.2024.

«РОЗДІЛИ САЙТУ»

СТУДЕНТУ. ПЛАТФОРМИ ДЛЯ САМООСВІТИ

Епоха діджиталізації подарувала можливість отримувати нові знання за безцінь, не виходячи з дому чи офісу. Варто лише ввести у пошуковик словосполучення «безкоштовні курси», обрати бажаний напрямок, прослухати лекції та пройти тестування. Декілька годин – і сертифікат про завершення навчання завантажується на ваш гаджет.

Пропонуємо добірку якісних освітніх платформ, які задовольнять потреби найвибагливіших поціновувачів якісної освіти. Переглянути...