Події та оголошення

17.11.2024.

17 ЛИСТОПАДА - МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ СТУДЕНТА

Сьогодні особливий день, день студента! Вітаємо із цим важливим етапом вашої освіти. Нехай університетські роки стануть для вас часом не лише навчання, а й дивовижних відкриттів, зустрічей із цікавими людьми та моментів щастя. Бажаємо вам бути сміливими у пошуках нових ідей, знаходити натхнення у дрібницях, бути впевненими у своїх силах.

17.11.2024.

БЛОГ «ІСТОРИЧНИЙ ДАЙДЖЕСТ»

ПАМ'ЯТЬ ПРО ПРОТЕСТИ: ЯК З'ЯВИВСЯ ДЕНЬ СТУДЕНТА І КОЛИ ЙОГО ВАРТО ВІДЗНАЧАТИ

17 листопада в Україні та світі відзначають День студента.

Ця дата – не лише привід влаштувати вечірку з одногрупниками, а й нагода розповісти про студентський активізм в різних країнах.

"УП. Життя" розповідає історію появи цього свята. Переглянути ...

06.11.2024.


БІБЛІОТЕЦІ НАЦІОНАЛЬНОГО ТРАНСПОРТНОГО УНІВЕРСИТЕТУ - 80!

«Історія - не просто чергування епох і часів. Це і нескінченна галерея історичних портретів людей, які пройшли по землі». Д. А. Волкогонов

На початку листопада, разом з університетом, своє 80-річчя відзначає і Бібліотека, історія якої міцно пов’язана із славетною історією НТУ. «Професія бібліотекаря унікальна сама по собі вже тим, що немає меж, якими можна було б окреслити її функції. Робота складна, відповідальна, різнопланова, хоча на перший погляд легка, одноманітна і непомітна. Звичайно, ми не будуємо будинки, але щоденною працею прокладаємо дороги до світу знань і мудрості, самі навчаючись, навчаємо інших».

До ювілею, відділ ІТ та КЗ Бібліотеки підготував фотоальбом «Історія бібліотеки Національного транспортного університету в фотографіях».  Переглянути …

31.10.2024.


«РОЗДІЛИ САЙТУ». РЕСУРСИ З ІСТОРІЇ  УКРАЇНИ


Шановні користувачі!

У розділі «Ресурси з історії  України» ми ділимось з вами і надзвичайно важливою добіркою книг про історію України (меню сайту: Студенту / Електронні освітні ресурси / Ресурси з історії  України).


Тут книги і про далеке минуле, і про сучасну історію. Адже ми маємо памʼятати кожну сторінку історії України, щоби не допускати повторення трагічних подій. Переглянути …


24.10.2024.

БЛОГ «ІСТОРИЧНИЙ ДАЙДЖЕСТ»

ЕХО ВІЙНИ: ГОЛОСИ «ВТРАЧЕНОГО ПОКОЛІННЯ» 

24 лютого 2022 року — день, що змінив не лише хід світової історії, а й день відліку нового виміру долі кожного з нас. Ми вже ніколи не станемо колишніми, бо страшні події стрімко й без стуку увійшли до нас у дім. Усі раптом опинилися в пащі смерті — всередині самої гільйотини — та побачили в отворі дверей прокажене обличчя війни в образі безжального маніяка й серійного вбивці.

Тепер ми знаємо, і знаємо вже не з книжок, що історія людства — це історія воєн і наслідків, які вони приносять у життя людей. Рідкісним винятком в історії вважається покоління, якому вдалося прожити своє життя від народження до смерті, так і не пізнавши лиха війни.

На жаль, нам, поколінням українців, які живуть нині, у цьому не пощастило.

Для розуміння того, що чекає на нас попереду, які психологічні, моральні та фізичні проблеми очікують на Україну й українців після перемоги, ми повернемося на століття назад і спробуємо почути відлуння подій Першої світової війни та не лише зрозуміти особливості того, що відбувається, а й підготуватися до нових викликів повоєнного життя.

У цьому нам допоможуть письменники «втраченого покоління».

Докладніше ...

22.10.2024.

«РОЗДІЛИ САЙТУ». ФАХОВІ ВИДАННЯ

Шановні користувачі!

Пропонуємо вашій увазі оновлений перелік посилань на електронні наукові фахові видання. Тут ви знайдете:

11.10.2024.

ДОСТУП ДО ПЛАТФОРМИ RESEARCH4LIFE

ШАНОВНІ ОСВІТЯНИ ТА СТУДЕНТИ!

Нагадуємо, що у локальній мережі університету відкрито доступ до ресурсів Research4Life, однієї з найбільших у світі колекцій науково-технічної літератури, що пропонується провідними міжнародними науковими видавництвами. 

Через портал «Research4Life» надається доступ до електронних колекції книг і журналів міжнародних видавництв Elsevier, Springer Nature, John Wiley & Sons, Taylor & Francis, Emerald, Sage Publications, Oxford University Press, Cambridge University Press, IOP Publishing та інші (обрати у відповідних полях назву країни та тип установи).

Доступ триватиме до 31 грудня 2025 року.

Запрошуємо вас скористатись даною можливістю у Бібліотеці НТУ – Електронному читальному залі (НБК по вул. М. Бойчука, 42, поверх 9, кімната 902) та Довідковому читальному залі (вул. Омеляновича-Павленка, 1, поверх 3, кімната 345).

Контактна особа щодо доступу до Research4Life у Бібліотеці – Рассказова Вікторія Альфредівна, завідувач відділу інформаційних технологій та комп'ютерного забезпечення бібліотеки (НБК по вул. М. Бойчука, 42, поверх 9, кімната 903).

11.10.2024.

БЛОГ «ІСТОРИЧНИЙ ДАЙДЖЕСТ»

10 жовтня виповнилося 130 років від дня народження Віктора Платоновича Петрова (В. Домонтовича). Найвідоміший його твір – інтелектуальний роман «Дівчина з ведмедиком», написаний наприкінці 1920-х років. Також доволі відомими є романи «Без ґрунту» й «Доктор Серафікус». Але спадщина Віктора Петрова значно розмаїтіша за жанрами: праці з літературознавства, філософії, етнографії та археології, а ще – звіти для радянської розвідки. Докладніше... 

10.10.2024.

«ФОНД ЕЛЕКТРОННОЇ БІБЛІОТЕКИ НТУ»

ШАНОВНІ ЧИТАЧІ!

Фонд електронної бібліотеки поповнився унікальним виданням. Книга спогадів Олександра Лазаренка, непересічної людини, винахідника і колекціонера, розповідає про реалії Ніжина початку ХХ ст. Його дочка Каміла Олександрівна представляє історію родини Лазаренків. Видання розраховане на краєзнавців, істориків, а також тих, хто цікавиться культурою та побутом давнього Ніжина.

Лазаренко Олександр Миколайович - український науковець, педагог, фахівець у галузі механіки, інженер-автомобіліст, учасник будівництва Горьковського автозаводу, раціоналізатор, меценат. З 1962–1977 роки – доцент кафедри виробництва і ремонту автомобілів КАДІ.

Переглянути інформацію про автора у нашій галереї

Переглянути книгу

04.10.2024.

«РОЗДІЛИ САЙТУ». НА ЗАМІТКУ. НАУКОВЦЮ

Містить інформацію про:

01.10.2024.

БЛОГ «ІСТОРИЧНИЙ ДАЙДЖЕСТ»

1 жовтня 1881 року народився Вільям Едвард Боїнг, літакобудівник, винахідник, бізнесмен, інженер, льотчик, засновник авіабудівної корпорації The Boeing Company.

Можливо, Вільям Боїнг увійшов би в історію як справжній постачальник пиломатеріалів, якби долі не було завгодно закинути його на зліт американських авіаторів. Побачивши залізні махини, злітають в небо, ця людина вирішила: "Я зроблю найкращий літак в світі!" Докладніше...

25.09.2024.

ВИДАННЯ ДЛЯ ФАХІВЦІВ ВІД КНИЖКОВОЇ ПАЛАТИ УКРАЇНИ

Книжкова палата України оновила інформацію про нові надходження книг і брошур з питань видавничої справи та редагування; книгознавства; документознавства; бібліології; бібліографії та бібліографознавства, а також про галузеві науково-методичні та методичні розробки.

Список видань формується на основі електронної бази даних обов'язкового примірника документів за поточний період. Переглянути…

23.09.2024.

«РОЗДІЛИ САЙТУ»

ФОНД ЕБ. НОВІ НАДХОДЖЕННЯ

Пропонуємо вашій увазі огляд повнотекстових електронних видань,  які надійшли до фонду Електронної бібліотеки НТУ у третьому кварталі 2024 року. Переглянути…

ПОДАРОВАНІ ВИДАННЯ


Шановні читачі!

Раді повідомити вам, що бібліотека університету отримала у подарунок від автора – професора кафедри автомобілів Сироти Вадима Ігоровича повнотекстове електронне видання: Основи конструкції теорії автомобілів.

 

Підручник призначений для студентів спеціальностей «Автомобільний транспорт», «Енергетичне машинобудування»,  «Галузеве машинобудування», «Прикладна механіка», «Професійна освіта», «Транспортні технології».

 

Переглянути повний текст видання ви можете у Електронній бібліотеці Національного транспортного університету.

11.09.2024.

«РОЗДІЛИ САЙТУ»

СТУДЕНТУ. ПЛАТФОРМИ ДЛЯ САМООСВІТИ

Епоха діджиталізації подарувала можливість отримувати нові знання за безцінь, не виходячи з дому чи офісу. Варто лише ввести у пошуковик словосполучення «безкоштовні курси», обрати бажаний напрямок, прослухати лекції та пройти тестування. Декілька годин – і сертифікат про завершення навчання завантажується на ваш гаджет.

Пропонуємо добірку якісних освітніх платформ, які задовольнять потреби найвибагливіших поціновувачів якісної освіти. Переглянути...