Технічні науки
Тут ви знайдете архіви номерів наукових фахових видань з технічних наук
ЗБІРНИКИ НАУКОВИХ ПРАЦЬ
Автоматизація виробничих процесів у машинобудуванні та приладобудуванні
Український міжвідомчий науково-технічний збірник «Автоматизація виробничих процесів у машинобудуванні та приладобудуванні» є включений до переліку наукових фахових видань України категорії "Б" відповідно до наказу МОН України ( свідоцтво про державну реєстрацію: КВ № 13127-2011 Р від 27.07.2007) та має тематичну спрямованість в галузі технічних наук (02.07.2020) за спеціальністю 131 «Прикладна механіка», 132 «Матеріалознавство», 133 «Галузеве машинобудування».
Колекція призначена для наукових, інженерно-технічних працівників підприємств, науково-дослідних інститутів, конструкторських бюро, для викладачів, аспірантів, магістрів і студентів вищих навчальних закладів і є авторитетним науковим виданням, яке охоплює фактичні результати теоретичних і експериментальних досліджень вчених. Входить до переліку фахових видань України.
Видавець: Львівська політехніка
Автомобільні дороги і дорожнє будівництво
Заснований у 1964 році.
Головна мета збірника наукових праць – надання широким верствам наукової громадськості можливості обміну інформацією, висвітлення наукових досліджень результатів та науково-методичних розробок, в тому числі на міжнародному рівні, які відносяться до будівельно-транспортної інфраструктури.
У збірнику публікуються матеріали, в яких відображені у вигляді наукових розробок науково-теоретичні (аналітичні), науково-практичні (експериментально-дослідницькі) та оглядові публікації вчених і спеціалістів транспортно-будівельного комплексу, наукових установ і промисловості з вирішення сучасних задач та проблем з напрямків які відповідають спеціальностям, за якими здійснюється підготовка здобувачів вищої освіти (Постанова Кабінету Міністрів України від 29.04.2015 р. № 266 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 7 липня 2021 р. № 762)): 192 – Будівництво та цивільна інженерія; 193 – Геодезія та землеустрій; 194 – Гідротехнічне будівництво, водна інженерія та водні технології; 183 – Технології захисту навколишнього середовища; 124 – Системний аналіз; 133 – Галузеве машинобудування; 051 – Економіка; 073 – Менеджмент; 075 – Маркетинг; 076 – Підприємництво, торгівля та біржова діяльність.
Адаптивні системи автоматичного управління
Міжвідомчий науково-технічний збірник.
Рік заснування: 1973
Категорія читачів: науковці, аспіранти, студенти.
Періодичність виходу: 2 рази на рік
Тематична спрямованість:
моделювання та проектування комп'ютеризованих та робото-технічних систем;
аналіз і синтез складних розподілених у просторі гнучких інтегрованих систем;
оптимізація складних технічних систем і процесів;
оптимальні та адаптивні системи автоматичного управління;
інтелектуальні технології обробки інформації;
корпоративні інформаційні технології та засоби їх реалізації;
інформаційна безпека і захист інформації.
Будівельне виробництво
Розглянуто питання становлення саморегулювання в будівництві, економічної ефективності енергозберігаючих заходів у будівництві, механізм оптимізації діяльності будівельних підприємств, удосконалення технології та організації виконання робіт у промисловому і житловому будівництві, висвітлено нові напрями у технології будівельних процесів.
Видавець: ДП «НДІ будівельного виробництва ім. В.С. Балицького» й Академія будівництва України.
Будівельні конструкції. Теорія і практика"
Наведені результати наукових досліджень будівельних конструкцій, методи розрахунку будівельних конструкцій, використання нових прогресивних матеріалів в будівельних конструкціях, методи підсилення будівельних конструкцій, будівель та споруд.
Призначений для наукових працівників, спеціалістів проектних організацій та виробничих підприємств будівельної галузі, докторантів, аспірантів та студентів навчальних закладів будівельногонапрямку.
Видання здійснює публікації за спеціальностями : 192 Будівництво та цивільна інженерія, 132 Матеріалознавство, 194 Гідротехнічне будівництво, водна інженерія та водні технології.
Видавець: Київський національний університет будівництва і архітектури
Вентиляція, освітлення та теплогазопостачання
Збірник призначений для оприлюднення результатів теоретичних та експериментальних наукових досліджень, прикладних розробок, нових методів і методик спеціалістам у галузі теплового захисту будівель, забезпечення мікроклімату, тепло- і газопостачання, котельної техніки, освітлення та використання вторинних і поновлюваних джерел енергії. Приймаються статті з суміжних галузей, наприклад, механіки рідин і газів.
Внесений до Переліку наукових фахових видань України, категорія "Б", наказ МОНУ 17.03.2020 р. № 409.
Періодичність публікації
Збірник видається щоквартально.
Вісник Національного транспортного університету
Заснований у 1997 р.
Мова видання: українська, англійська
У Віснику публікуються матеріали, які висвітлюють науково-методичну, наукову і педагогічну діяльність Національного транспортного університету, спрямовані на підвищення ефективності роботи всіх видів транспорту та інфраструктури дорожнього комплексу України та підготовку висококваліфікованих фахівців даного напрямку.
Видання фахове категорії Б.
Наукові спеціальності за якими Вісник НТУ здійснює публікації статей:
економічний випуск
51 - Економіка (28.12.2019)
73 - Менеджмент (28.12.2019)
технічний випуск
113 - Прикладна математика (28.12.2019)
131 - Прикладна механіка (28.12.2019)
133 - Галузеве машинобудування (28.12.2019)
274 - Автомобільний транспорт (28.12.2019)
275 - Транспортні технології (за видами) (28.12.2019)
192 - Будівництво та цивільна інженерія (17.03.2020)
142 - Енергетичне машинобудування (02.07.2020)
122 - Комп’ютерні науки (26.11.2020)
124 - Системний аналіз (26.11.2020)
151 - Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології (26.11.2020)
Галузеве машинобудування, будівництво
Збірник наукових праць.
Проблематика:
результати наукових і науково-технічних розробок у галузі машинобудування, автомобільного транспорту та механізації будівельних робіт;
із проектування, зведення, експлуатації та реконструкції будівельних конструкцій, будівель і споруд;
їх основ та фундаментів; будівельної фізики та енергоефективності будівель і споруд.
Галузь науки:
Будівництво (192 «Будівництво та цивільна інженерія»), галузеве машинобудування (133 «Галузеве машинобудування»)
Періодичність: 2 рази на рік
Геодезія, картографія і аерофотознімання
У збірнику публікуються статті за результатами досліджень з астрономії, теорії фігури Землі і планет, гравіметрії, високоточного нівелювання, тріангуляції і трилатерації, а також дослідження у галузі вивчення земної рефракції, рухів земної поверхні, вищої геодезії, інженерної геодезії, картографії, аерофотогеодезії, фотограмметрії, геоінформатики.
Статті, опубліковані в збірнику «Геодезія, картографія і аерофотознімання», визнаються ДАК України для захисту кандидатських та докторських дисертацій як наукометричні.
Видавець: Львівська політехніка
Гірничі, будівельні, дорожні та меліоративні машини
Видавець: Київський національний університет будівництва і архітектури
Проблематика:
моделювання робочих процесів машин; гірничі та піднімально-транспортні машини; будівельні ма-шини і технологічне обладнання; землерийні, до-рожні та меліоративні машини; автоматизація і інформаційні технології
Дороги і мости
Видавець: Державний дорожній НДІ ім. М. П. Шульгіна
У збірнику публікуються результати наукових досліджень з питань проектування, будівництва та експлуатації автомобільних доріг і транспортних споруд на них, розробки нових матеріалів, конструкцій і засобів механізації, впровадження прогресивних методів організації та технології дорожнього будівництва.
Збірник входить до Переліку наукових фахових видань України (Категорія «Б»), в яких можуть публікуватися результати дисертаційних робіт на здобуття наукових ступенів доктора наук, кандидата наук та ступеня доктора філософії:
галузь науки – економічні, спеціальності: 051 Економіка, 073 Менеджмент (Наказ Міністерства освіти і науки України від 17.03.2020 № 409);
галузь науки – технічні, спеціальності: 183 Технології захисту навколишнього середовища, 192 Будівництво та цивільна інженерія, 193 Геодезія та землеустрій, 194 Гідротехнічне будівництво, водна інженерія та водні технології, 263 Цивільна безпека (Наказ Міністерства освіти і науки України від 02.07.2020 № 886), 275 Транспортні технології (за видами) (Наказ Міністерства освіти і науки України від 17.03.2020 № 409).
Збірник входить до Переліку наукових фахових видань України, наукові публікації в яких зараховуються за темою дисертації на здобуття наукових ступенів доктора наук, кандидата наук та ступеня доктора філософії, і опубліковані до 12 березня 2020 року, галузь науки – технічні.
Економіка транспортного комплексу
Збірник наукових праць «Економіка транспортного комплексу» видається з 1998 р. Свідоцтво про державну реєстрацію КВ № 6387 від 24.07.2002 р. Збірник внесено до переліку фахових видань з економічних наук ВАК України (постанова президії ВАК України від 29 грудня 2014 р. № 1528).
На підставі Наказу МОН України від 17 березня 2020 року № 409 журнал включено до Переліку наукових фахових видань України у галузі економічних наук до категорії «Б» (спеціальності – 051, 073, 075, 076).
У збірнику розглядаються загальноекономічні питання розвитку транспортної системи, особлива увага приділяється розгляду економічних проблем розвитку автомобільного транспорту та автомобільно-дорожнього господарства.
У журналі публікуються статті про наукові розробки та дослідження в галузі економіки, менеджменту, маркетингу та підприємницької діяльності в галузі транспорту та його інфраструктури.
Розрахований на наукових працівників, студентів та здобувачів наукових ступенів, спеціалістів транспортного комплексу.
Збірник наукових праць виходить 2 рази на рік.
Енергоефективність в будівництві та архітектурі
Збірник здійснює публікації за спеціальностями:
122 Комп'ютерні науки
131 Прикладна механіка
191 Архітектура та містобудування
192 Будівництво та цивільна інженерія
У збірнику розміщено статті, присвячені різним аспектам комплексного впровадження принципів енергозаощадження в об'єктах будівництва та архітектури.
Збірник розрахований на працівників науково-дослідних і проектних організацій, викладачів, аспірантів та докторантів.
Періодичність видання журналу: двічі на рік.
Муніципальне господарство міст
Науково-технічний збірник розрахований на наукових працівників і спеціалістів житлово-комунального господарства, аспірантів, студентів, а також усіх, хто цікавиться питаннями розвитку сучасного міста.
Метою науково-технічного збірника "Комунальне господарство міст" є висвітлення відкриттів в області реконструкції та відновлення будівель і споруд міського господарства, архітектурно-містобудівного розвитку, систем життєзабезпечення міст, актуальних питань екології та санітарної очистки міст, проблем енергоефективності та енергозбереження в міському господарстві, актуальних питань розвитку міського транспорту та інформативних технологій, економіки та управління в міському господарстві, економічних та соціальних аспектів удосконалення господарських механізмів.
Наукове фахове видання категорії «Б» за спеціальностями:
051 Економіка
071 Облік і оподаткування
072 Фінанси, банківська справа та страхування
073 Менеджмент
075 Маркетинг
076 Підприємництво, торгівля та біржова діяльнсть
121 Інженерія програмного забезпечення
122 Комп'ютерні науки
123 Комп'ютерна інженерія
124 Системний аналіз
125 Кібербезпека
126 Інформаційні системи та технології
131 Прикладна механіка
132 Матеріалознавство
133 Галузеве машинобудування
141 Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка
183 Технології захисту навколишнього середовища
191 Архітектура та містобудування
192 Будівництво та цивільна інженерія
193 Геодезія та землеустрій
194 Гідротехнічне будівництво, водна інженерія та водні технології
241 Готельно-ресторанна справа
242 Туризм
261 Пожежна безпека
263 Цивільна безпека
273 Залізничний транспорт
274 Автомобільний транспорт
275 Транспортні технології (за видами)
281 Публічне управління та адміністрування
Машинобудування
Збірник наукових праць «Машинобудування» Української інженерно-педагогічної академії видається з 2007 року 2 рази на рік і містить результати наукових досліджень з проблем міцності, стійкості, працездатності, динаміки вантажопідйомних, транспортних машин і металорізальних верстатів, питань технології машинобудування. У збірнику публікуються наукові статті, в яких висвітлюються актуальні питання в області механічної обробки сучасних матеріалів із застосуванням високопродуктивних технологій, нових методів і вимірювальних приладів для контролю якості оброблених поверхонь і високоефективних ріжучих інструментів, метрології та інформаційно-вимірювальної техніки.
Збірник входить до Категорії Б наукових фахових видань, включених до Переліку наукових фахових видань України (технічні науки), в яких можуть публікуватися результати дисертаційних робіт на здобуття наукових ступенів доктора наук і доктора філософії (кандидата наук) накази МОН України №409 від 17.03.2020 та №320 від 07.04.2022.
Тематика:
Машинобудування: проблеми міцності, стійкості, роботоздатності, динаміки вантажопідйомних, транспортуючих машин та верстатів, а також питання технології машинобудування.
До збірника наукових праць «Машинобудування» приймаються наукові статті, які відповідають таким спеціальностям:
131 Прикладна механіка;
132 Матеріалознавство;
133 Галузеве машинобудування;
152 Метрологія та інформаційно-вимірювальна техніка.
Містобудування та територіальне планування
Видавець: Київський національний університет будівництва і архітектури
В збірнику висвітлюються інженерні та економічні проблеми теорії і практики містобудування, територіального планування, управління містобудівельними системами і програмами, комплексної оцінки, освоєння, розвитку, утримання та реконструкції територій і житлової забудови, розглядаються нагальні питання містобудівного кадастру, розвитку населених пунктів, їх інженерної та транспортної інфраструктури.
Визнаний ВАК України, як наукове фахове видання України, в якому можуть публікуватися результати дисертаційних робіт на здобуття наукових ступенів доктора і кандидата наук (Постанови президії ВАК України від 10 листопада 1999 р. №3-05/11 та 10 лютого 2010 р. №1-151).
Мости та тунелі: теорія, дослідження, практика
Журнал є рецензованим виданням, що підтримує політику відкритого доступу до наукових публікацій.
Галузь та проблематика: Збірник має за мету висвітлення актуальних питань з проблем розрахунків, проєктування, будівництва, експлуатації та реконструкції мостів, тунелів і інших інженерних споруд, застосування сучасних будівельних матеріалів і технологій будівництва, пошуку шляхів підвищення надійності та подовження довговічності інженерних споруд.
Науковий вісник будівництва
Рецензований науковий збірник з відкритим доступом, призначений для публікації статей, що володіють науковою новизною і є результатом завершених досліджень проблемного або науково-практичного характеру.
Засновниками збірника є Харківський національний університет міського господарства імені О.М. Бекетова та Харківське обласне територіальне відділення Академії будівництва України.
Метою збірника "Науковий вісник будівництва" є висвітлення відкриттів в області реконструкції та відновлення будівель і споруд міського господарства, впровадження нових будівельних матеріалів, ресурсозаощаджувальних технологій в будівництві, архітектурно-містобудівного розвитку, геодезії та землевпорядкування, геотехніки та гідротехнічного будівництва, систем життєзабезпечення міст, актуальних питань екології та санітарного очищення міст, хімії та хімічних технологій, підвищення ефективності капітальних вкладень та рівня механізації і автоматизації виробничих процесів.
Наукове фахове видання категорії "Б" зі спеціальностей:
073 – Менеджмент,
122 – Комп'ютерні науки,
133 – Галузеве машинобудування,
192 – Будівництво та цивільна інженерія,
161 – Хімічні технології та інженерія,
183 – Технології захисту навколишнього середовища,
191 – Архітектура та містобудування.
Збірник розрахований на наукових працівників і спеціалістів у сфері будівництва та архітектури, аспірантів, студентів, а також усіх, хто цікавиться питаннями розвитку сучасного міста.
Наукові проблеми архітектури та містобудування
Попередня назва збірника: Проблеми теорії та історії архітектури України
Засновник: Одеська державна академія будівництва та архітектури
Рік заснування: 2000. Під сучасною назвою - 2022
Тематики:
Результати наукових і експериментально-теоретичних досліджень у галузі: будівництва та архітектури; будівельних конструкцій; будівельних матеріалів та технологій; гідротехнічного та транспортного будівництва; інженерних мереж та обладнання; основ та фундаментів; технології та організації будівельного виробництва.
Фахова реєстрація: Постанова №1279 від 28.12.2019 р. (категорія Б)
Галузь науки:
191 Архітектура та містобудування
192 Будівництво та цивільна інженерія
Періодичність: 1 раз на рік
Опір матеріалів і теорія споруд
Видавець: Київський національний університет будівництва і архітектури
Проблематика:
Розробка, розвиток і числова реалізація методів розрахунку напружено-деформованого стану просторових конструкцій з урахуванням:
силових, температурних, електромагнітних та інших навантажень;
фізично нелінійних властивостей і руйнування матеріалу;
геометрично нелінійного деформування;
складної структури розглядуваних об’єктів;
динамічних навантажень, включаючи випадкові та ударні впливи;
втрати стійкості і позакритичної поведінки
Основи та фундаменти
Міжвідомчий науково-технічний збірник. Містить статті з актуальних питань геотехніки, результати досліджень взаємодії елементів системи «цоколь — фундамент — надземні споруди», впливу сейсмічних або інших динамічних навантажень, фундаментів на слабких ґрунтах, фундаментів глибокого закладання. , утримуючи структурні конструкції, стримуючи структурні конструкції. визначення параметрів ґрунту польовими та лабораторними методами. Висвітлюються також інші питання геотехніки та фундаменту.
Збірник розрахований на наукових і інженерно-технічних працівників науково-дослідних, проектних і будівельних організацій.
Збірник публікується за спеціальностями:
192 «Будівництво та цивільна інженерія»
194 «Гідротехніка, гідротехніка та водні технології»
Періодичність виходу: двічі на рік.
Прикладна геометрія та інженерна графіка
Видавець: Київський національний університет будівництва і архітектури
Журнал здійснює публікації за наступними напрямками:
дослідження кривих ліній та поверхонь;
способів їх формоутворення;
апроксимації;
зображення та практичного застосування;
теорія зображень;
геометричне моделювання об'єктів;
процесів та явищ, проблеми комп'ютерної графіки;
геометричні питання САПР;
деякі питання технічної естетики;
прикладна механіка;
комп’ютерні науки.
Проблеми водопостачання, водовідведення та гідравліки
Видавець: Київський національний університет будівництва і архітектури
Спеціальності:
183 - Технології захисту навколишнього середовища (24.09.2020)
192 - Будівництво та цивільна інженерія (24.09.2020)
194 - Гідротехнічне будівництво, водна інженерія та водні технології (24.09.2020)
Галузь та проблематика
Внесений до Переліку наукових фахових видань України, категорія "Б", наказ МОНУ 24.09.2020 р. № 1188. Індексується в Google Scholar, Index Copernicus International.
За тематикою збірник охоплює:
весь технологічний ланцюг систем міського водопостачання (водозабори поверхневих і підземних вод; водопровідні насосні станції І, ІІ та вищих підйомів; очистка природних вод; міські мережі водопостачання) та водовідведення (мережі господарсько-побутової та дощової каналізації; системи збору атмосферних вод; каналізаційні насосні станції; очистка міських стічних вод і переробка осадів й активного мулу; випуски очищених стічних вод до об’єктів природного водообігу);
гідротехнічні споруди на поверхневих водоймах та проблеми меліорації;
водопостачання та водовідведення промислових технологічних та стічних вод;
теоретичні та прикладні питання гідравліки, гідродинаміки та масопередачі (у тому числі в процесах механічної та біологічної очистки природних і стічних вод);
екологічні аспекти водокористування.
Проблеми тертя та зношування
У збірнику наводяться результати наукових досліджень у галузі тертя та зношування, розглядаються актуальні питання теорії тертя та зношування, сучасні методи дослідження процесів, які розвиваються на поверхневих шарах контактуючих тіл під час тертя, а також методи підвищення зносостійкості матеріалів та відновлення поверхонь деталей.
Проблеми надзвичайних ситуацій
Видання засноване у 2005 році.
Засновник: Національний університет цивільного захисту України.
Періодичність видання: 2 рази на рік.
Видання включене до Переліку наукових фахових видань України, категорії «Б» (Накази МОН України: № 975 від 11.07.2019; № 1301 від 15.10.2019; № 1643 від 28.12.2019; № 409 від 17.03.2020) зі спеціальностей:
122 – Комп’ютерні науки та інформаційні технології;
132 – Матеріалознавство;
161 – Хімічні технології та інженерія;
172 – Телекомунікації та радіотехніка;
183 – Технології захисту навколишнього середовища;
192 – Будівництво та цивільна інженерія;
255 – Озброєння та військова техніка;
261 – Пожежна безпека;
263 – Цивільна безпека.
Проблеми обчислювальної механіки і міцності конструкцій
Галузь та проблематика
У збірнику публікуються нові результати теоретичних, числових і експериментальних досліджень в галузі математичного і комп’ютерного моделювання в задачах механіки деформівного твердого тіла, динаміки, міцності і оптимального проектування конструкцій, теоретичного обґрунтування проектних і розрахункових рішень, а також ефективності розроблених методів і алгоритмів шляхом їх застосування до розв’язування прикладних задач в наступних напрямах:
Проблеми динаміки, міцності, стійкості і надійності конструкцій.
Математичне і комп’ютерне моделювання в механіці суцільних середовищ.
Обчислювальна (комп’ютерна) механіка.
Експериментальне моделювання поведінки механічних систем.
Оптимальне проектування, зниження матеріаломісткості та енергоємності сучасних конструкцій.
Загальні проблеми механіки суцільних середовищ.
Механіка руйнування.
Механіка контактної взаємодії.
Механіка композитних матеріалів.
Геомеханіка.
Біомеханіка.
Прикладні задачі механіки.
Збірнику присвоєно Категорію «Б» друкованих періодичних видань, що включаються до Переліку наукових фахових видань України, за спеціальностями: 113 Прикладна математика, 131 Прикладна механіка, 133 Галузеве машинобудування, 134 Авіаційна та ракетно-космічна техніка, 135 Судно–будування (Наказ МОН України від 02.07.2020 № 886).
Ресурсоекономні матеріали, конструкції, будівлі та споруди
Галузь та проблематика
В збірнику передбачається публікація статей за тематикою спеціальності «Будівництво та цивільна інженерія».
В збірнику містяться такі розділи:
Ресурсоекономні. матеріали, їх властивості та технології виготовлення.
Дослідження, проектування та запровадження ефективних конструкцій, будівель та споруд.
Особливості матеріалів та проектування конструкцій для зведення захисних та оборонних споруд.
Основи та фундаменти.
Будівельна механіка.
Технологія та організація будівельного виробництва.
Інженерні споруди систем водопостачання та водовідведення.
Технічний стан, реконструкція та відновлення будівель і споруд.
Сучасні проблеми архітектури та містобудування
Засновник: Київський національний університет будівництва і архітектури (КНУБА)
Рік заснування: 1997
Проблематика: висвітлення актуальних проблем досліджень у галузі архітектури та містобудування, теорії та історії архітектури та реконструкції існуючої забудови.
Сучасні технології та методи розрахунків у будівництві
У збірнику наукових праць висвітлюються результати експериментально-теоретичних досліджень будівельних матеріалів і конструкцій, технологій їхнього виготовлення та експлуатації, теорії опору елементів будівельних конструкцій зовнішнім впливам, методів їхнього розрахунку.
Збірник включений Міністерством освіти і науки України до Переліку наукових фахових видань України, категорія Б, у яких можуть публікуватись результати дисертаційних робіт на здобуття наукових ступенів доктора і кандидата технічних наук за спеціальностями:
192 Будівництво та цивільна інженерія (наказ Міністерства освіти і науки України №886 від 02.07.2020 р.);
113 Прикладна математика;
122 Комп’ютерні науки та інформаційні технології (наказ Міністерства освіти і науки України №409 від 17.03.2020 р.)
Періодичність видання: двічі на рік.
Збірник видається з 2014 року.
Технічна естетика і дизайн
Міжнародний науково-технічний збірник
Журнал здійснює публікації за спеціальностями: дизайн, технічна естетика, прикладна механіка, технології легкої промисловості та комп’ютерні науки.
Періодичність видання журналу: двічі на рік.
Управління проектами, системний аналіз і логістика
Заснований у 2004 році.
Засновник: Національний транспортний університет
Періодичність: 2 рази на рік
Мова видання: українська, російська, англійська
Тематика: Технічні та економічні науки
Праці, які входять до наукового журналу, присвячені питанням розробки наукових основ, моделей, методів і алгоритмів системного аналізу та логістики в проектах удосконалення виробничо-господарської, фінансово-економічної і соціальної діяльності підприємств транспортної інфраструктури та пошуку прогресивних технологій виробництва, експлуатації і ремонту рухомого складу за сучасних умов.
Спеціальність ДАК: 05.13.06 – інформаційні технології, 05.13.22 – управління проектами і програмами, 05.22.01 – транспортні системи, 05.22.02 – автомобілі та трактори, 05.22.11 – автомобільні шляхи та аеродроми, 05.22.20 – експлуатація та ремонт засобів транспорту, 05.23.17 – будівельна механіка, 05.05.03 – двигуни та енергетичні установки, 05.02.04 – тертя та зношування в машинах, 08.00.03 – економіка та управління національним господарством, 08.00.04 – економіка та управління підприємствами (за видами економічної діяльності), 08.00.05 – розвиток продуктивних сил і регіональна економіка, 08.00.11- математичні методи, моделі та інформаційні технології в економіці.
Розрахований на інженерів, наукових працівників та спеціалістів, які займаються вирішенням проблем транспортного комплексу на сучасному етапі.
ЖУРНАЛИ
Progress in Physics of Metals
Успіхи фізики металів засновано у 2000 р.
У 2018 р. після перереєстрації журналу офіційно присвоєно паралельну назву Progress in Physics of Metals.
Категорія наукового фахового видання України: А
У журналі публікуються наукові оглядові статті, де оглядаються результати експериментальних або/і теоретичних досліджень в області фізики та технології металів, сплавів, сполук і матеріалів із металічними або напівметалічними властивостями. Допустимі також рецензії на монографії, відомості з історії металофізики, інформація про новітні технології, матеріали та прилади, конференції та семінари.
Тематика журналу
електронна будова, електричні, магнетні й оптичні властивості;
взаємодія випромінення та частинок з твердими тілами й рідинами;
структура та властивості аморфних тіл і рідин;
дефекти та динаміка кристалічної структури;
механічні, теплові та кінетичні властивості;
фазові рівноваги та перетворення;
міжфазні межі, металічні поверхні та плівки;
оброблення металічних матеріалів і його вплив на мікроструктуру та властивості;
будова та властивості нанорозмірних або мезоскопічних матеріалів, зокрема й (квази)двовимірних, з (напів)металічними властивостями.
Архів номерів
Автоматичне зварювання
Міжнародний науково-технічний та виробничий журнал
Журнал «Автоматичне зварювання» є науковим фаховим виданням України у галузі технічних наук. З 2024 р. видається шість разів на рік.
В журналі публікуються результати досліджень за напрямками:
матеріалознавство та металургія зварювання і споріднених технологій;
технології та матеріали для зварювання конструкційних матеріалів;
виробництво зварних металоконструкцій для різних галузей промисловості;
відновлювальний ремонт для продовження ресурсу зварних конструкцій і вузлів;
проблеми міцності, конструювання та оптимізації зварних конструкцій;
технології 3D друку, які базуються на зварювальних процесах.
Журнал входить до Переліку наукових фахових видань України затвердженого Міністерством освіти і науки України
Автомобіль та електроніка. Сучасні технології
Журнал засновано в 2011 році на базі кафедри автомобільної електроніки Харківського національного автомобільно-дорожнього університету.
Журнал включено до Переліку наукових фахових видань України категорії «Б».
Цей журнал дозволяє авторам зберігати авторські права на свої статті без обмежень. Усі дослідницькі статті, опубліковані в журналі Automobile Transport, знаходяться у відкритому доступі: негайно доступні для вільного читання, завантаження та обміну. Статті публікуються на умовах ліцензії Creative Commons (CC-BY), яка дозволяє необмежене використання, розповсюдження та відтворення на будь-якому носії, за умови належного цитування оригінальної роботи.
Автошляховик України
Науково-виробничий журнал. Авторитетне видання серед фахівців автомобільного транспорту та дорожнього господарства.
Видається з 1960 року, початково під назвою “Автодорожник Украины”.
Із 1993 року журнал змінив назву на “Автошляховик України”.
На сторінках журналу друкуються матеріали про сучасні технології, наукові дослідження, правові й нормативні документи у сфері автотранспорту та дорожнього будівництва, матеріали про проектування, будівництво автомобільних доріг, спецтехніку тощо.
Атестація МОН України за такими науковими спеціальностями:
133 Галузеве машинобудування;
183 Технології захисту навколишнього середовища;
191 Архітектура та містобудування;
192 Будівництво та цивільна інженерія;
274 Автомобільний транспорт;
275 Транспортні технології (за видами);
263 Цивільна безпека
Категорія “Б”
Вимірювальна техніка та метрологія
Заснований у Національному університеті «Львівська політехніка» з метою публікування результатів наукових досліджень та технічних розробок в галузі інформаційно-вимірювальних технологій та метрології.
Журнал формується за такими тематиками:
опрацювання та перетворення вимірювальних сигналів;
засоби вимірювань електричних та магнітних величин;
засоби вимірювань теплових величин;
вимірювання неелектричних величин;
біомедичні вимірювання та прилади;
вимірювальні перетворювачі;
вимірювальні системи;
автоматизація експериментальних досліджень;
метрологія, якість, стандартизація та сертифікація;
інформаційно-вимірювальні технології у мехатроніці та робототехніці.
Винахідник і Раціоналізатор
Журнал є єдиний вітчизняний проект, що містить найбільш свіжу і вичерпну інформацію про винаходи й інновації в галузі науки й техніки; проект, що вдало комбінує технічну й популярну інформацію, торкаючись всіх сфер людської діяльності.
Перший номер журналу "Изобретатель и рационализатор" був надрукований у 1929 році на території СРСР.
В 1997 році було засновано українську редакцію журналу «Винахідник і Раціоналізатор». Перший номер вийшов з друку у 1998 році.
Основні завдання журналу:
сприяння розвитку винахідництва, вітчизняних розробок, їхньої комерціалізації;
популяризація технічної творчості молоді;
роз’яснення нормативної бази по захисту інтелектуальної власності.
Вібрації в техніці та технологіях
Засновник журналу: Вінницький національний аграрний університет
У журналі представлені матеріали з наступних питань:
Теорія процесів і машин.
Машинобудування та матеріалообробка.
Переробне та харчове виробництво.
Журнал ключено до переліку науково-технічних видань України. Категорія «Б».
Періодичність: 4 рази на рік
Мова видання: (змішані мови) українська, англійська
Геодинаміка
Науковий журнал внесено в Перелік фахових видань України (категорія "А") за галуззю науки: технічні, геологічні; спеціальності 193 Геодезія та землеустрій, 103 Науки про Землю.
Свідоцтво про реєстрацію: серія КВ № 1290 від 28 лютого 1995 р.
Науковий журнал “Геодинаміка” фінансується Національним університетом "Львівська політехніка".
Періодичність видання - 2 номери на рік (випуск 1 - червень, випуск 2 - грудень).
Геоінженерія
Журнал включено до Переліку наукових фахових видань України (категорія «Б») за спеціальностями:
101 - Екологія,
133 - Галузеве машинобудування,
184 – Гірництво.
Тематичні рубрики журналу:
Геомеханіка і геотехніка
Геобудівництво
Гірничі машини та енергетика
Гірнича справа
Екологія та охорона праці
Мова публікацій: англійська, українська.
Переодичність видання: 2 рази на рік (Червень, Грудень).
Двигуни внутрішнього згоряння
Науково-технічний журнал заснований Національним технічним університетом “Харківський політехнічний інститут” у 2002 році (Ідентифікатор медіа R30-01093, згідно з рішенням Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення від 11.04.2024 № 1174) і внесений до Переліку наукових фахових видань України. Журнал пройшов планову переатестацію та згідно з наказом МОН України № 409 від 17.03.2020 включений до списку друкованих періодичних видань, які входять до Переліку наукових фахових видань України та присвоєна категорія «Б».
В публікаціях журналу розглядаються фундаментальні і прикладні проблеми сучасного двигунобудування, наводяться результати наукових досліджень, які виконані викладачами і науковцями вищої школи та НАНУ, аспірантами, докторантами, фахівцями галузевих установ, виробничих підприємств України та зарубіжжя, аналізуються проблеми, які пов'язані з удосконаленням конструкцій, експлуатацією, технологією виробництва двигунів внутрішнього згоряння.
Електротехніка та електроенергетика
Мета журналу полягає у служінні академічному співтовариству шляхом публікації актуальних статей, отриманих у результаті оригінальних теоретичних і прикладних досліджень у різних аспектах академічної діяльності в сфері радіоелектроніки, інформатики і керування.
Він фокусується на нових постановках задач і методах дослідження, а також надає допомогу для фахівців, інженерів, вчених і дослідників у поширенні інформації про стан справ у сфері тематики журналу.
Тематика журналу містить електротехніку, загальні питання електротехніки та електроенергетики.
Журнал занесено до переліку наукових видань України, у яких можуть публікуватися результати дисертаційних робіт на здобуття вчених ступенів доктора і кандидата технічних наук.
Періодичність: 4 рази на рік
Електротехніка та електромеханіка
Переваги журналу обумовлені тим, що засновники є об'єднанням науково-освітніх центрів у галузі електротехніки. Широка співпраця засновників з дослідницькими установами в усьому світі дозволяє рецензувати подані рукописи провідними світовими експертами та залучати результати передових досліджень до публікації в журналі.
Рік заснування: 2002
Розділи журналу:
Теоретична електротехніка.
Інженерна електрофізика. Техніка сильних електричних і магнітних полів.
Електричні машини та апарати.
Електротехнічні комплекси та системи.
Промислова електроніка.
Електроізоляція та кабельна техніка.
Електростанції, мережі та системи.
Електричний транспорт.
Електробезпека.
Видавець та засновник:
Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут»
Енергетика: економіка, технології, екологія
Засновник та видавець; Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського».
Рік заснування: 2000.
Журнал включено до Переліку наукових фахових видань України (категорія Б) за спеціальностями:
101 “Екологія”,
141 “Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка”,
142 “Енергетичне машинобудування”,
143 “Атомна енергетика”,
144 “Теплоенергетика”,
145 “Гідроенергетика”.
Категорія читачів: науковці, фахівці за тематикою журналу, аспіранти, студенти.
Періодичність виходу: 4 рази на рік.
Мова публікації: українська та англійська.
Енергозбереження. Енергетика. Енергоаудит
Загальнодержавний науково-виробничий і інформаційний журнал заснований Національним технічним університетом «Харківський політехнічний інститут» і ТОВ «Північно-східна енергетична компанія« СВЕКО ». Журнал видається за підтримки Академії наук Вищої освіти України (секція енергетики та ресурсозбереження).
Науковий журнал включено до категорії Б «Переліку наукових фахових видань України, в яких можуть публікуватися результати дисертаційних робіт на здобуття наукових ступенів доктора наук, кандидата наук та ступеня доктора філософії»:
технічні спеціальності : Галузь знань : 14 «Електрична інженерія». Спеціальність 141 - електроенергетика, електротехніка та електромеханіка.
економічні спеціальності : Галузь знань: 05 «Соціальні та поведінкові науки». Спеціальність : 051 - економічні спеціальності.
Землеустрій, кадастр і моніторинг земель
Тематика журналу спрямована на висвітлення проблем земельної реформи, питання землеустрою, земельного кадастру, землевпорядної освіти та інших проблем розвитку суспільства, входження України в міжнародні економічні союзи.
Фахова реєстрація у МОН України (Категорія Б):
051 спеціальність,
193 спеціальність.
Мова видання: українська, англійська.
Наука і техніка сьогодні
У сiчнi 2022 року з метою розвитку наукового, технічного потенціалу різних галузей науки шляхом оприлюднення результатів досліджень та їх інтеграції у сучасний освітній простір засновано електронний журнал «Наука і техніка сьогодні» (Серія «Педагогіка», Серія «Право», Серія «Економіка», Серія «Техніка», Серія «Фізико-математичні науки») (далі – журнал).
Журналу присвоєно категорію "Б" із економіки та педагогіки, із права, із технiки (спеціальність - 122 Комп'ютерні науки).
Засновники журналу: ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ "ВСЕУКРАЇНСЬКА АСАМБЛЕЯ ДОКТОРІВ НАУК З ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ", ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ "АСОЦІАЦІЯ НАУКОВЦІВ УКРАЇНИ" та Видавнича група «Наукові перспективи».
Періодичність виходу – 1 раз на місяць.
Мови журналу – українська, англійська (змішаними мовами).
Категорії читачів: вчені, педагоги, представники вищих навчальних закладів та наукових інституцій, а, також фахівці тематики наукового журналу.
Наука та будівництво
Науково-технічний журнал
Засновник: Державне підприємство «Державний науково-дослідний інститут будівельних конструкцій».
Проблематика Журналу:
Технічне регулювання у будівництві.
Будівельні конструкції.
Сейсмостійке будівництво.
Геотехніка.
Будівництво в складних інженерно-геологічних умовах.
Надійність і безпека будівель та споруд.
Енергоефективність у будівництві.
Категорії читачів Журналу: науковці, інженери, технологи, які публікують оригінальні наукові статті, з отриманими новими результатами та науковою новизною.
Журнал входить до переліку наукових фахових видань України, в яких можуть публікуватися результати дисертаційних робіт на здобуття наукових ступенів доктора і кандидата технічних наук згідно з наказом Міністерства освіти і науки України від 17.03.2020 р. № 409.
Журнал виходить 4 рази на рік і містить статті двома мовами: українською, англійською.
Наука та інновації / Science and Innovation
У 2005 р. розпочато видання науково-практичного журналу НАН України «Наука та інновації», який присвячений проблемам інноваційної політики в Україні, результатам перспективних досліджень та новітнім розробкам інститутів. НАН України, ВНЗ та інших організацій, а також комерціалізація наукових проектів та впровадження їх у виробництво.
З січня 2014 року по грудень 2020 року журнал виходив у двох паралельних випусках: україномовна версія – «Science and Innovation» (ISSN 1815-2066 (друк), ISSN 2413-497X (онлайн) та англомовна версія – «Science and innovation» (ISSN 2409-9066 (друк) ISSN 2413-4996 (онлайн) .
З січня 2021 року журнал виходить англійською мовою під назвою «Science and Innovation» (ISSN 2409-9066 (друк) ISSN 2413-4996 (онлайн).
Журнал «Наука та інновації» входить до Переліку фахових видань України (категорія «А») з техніко-економічних галузей науки.
Наука та наукознавство
Міжнародний науковий журнал.
Журнал включено до Переліку наукових фахових видань України (Категорія «Б»), в яких можуть публікуватися результати дисертаційних робіт на здобуття наукових ступенів кандидата і доктора наук, з:
економічних наук (спеціальність «051», затверджено наказом Міністерства освіти і науки від 02.07.2020 р. № 886)
історичних наук (спеціальність «032», затверджено наказом Міністерства освіти і науки від 24.09.2020 р. № 1188)
Заснований:
В 1993 році Академією наук України (сьогодні Національна академія наук України) і Центром досліджень науково-технічного потенціалу та історії науки ім. Г.М. Доброва (сьогодні Державна установа «Інститут досліджень науково-технічного потенціалу та історії науки ім. Г.М. Доброва НАН України» (ДУ ІДНТПІН ім. Г.М. Доброва НАН України))
Журнал продовжує традиції збірника «Наукознавство та інформатика» (ISSN 0374-3896), який почав виходити в 1969 році за ініціативи Геннадія Михайловича Доброва – засновника наукознавства в Україні та першого керівника ДУ ІДНТПІН НАН України, що з 1991 року носить його ім’я.
Журнал «Наука та наукознавство» є майданчиком для обговорення дискусійних питань з реформування, розвитку та функціонування науки в Україні.
Періодичність виходу: 4 рази на рік.
Мови видання: українська, англійська.
Видавець і виготовлювач: Видавничий дім “Академперіодика” НАН України» (відповідно до розпорядження Президії НАН України від 24.03.2022 № 158 “Про визначення Видавничого дому “Академперіодика” НАН України видавцем наукових журналів, підготовка і випуск яких здійснюється у межах Програми підтримки журналів НАН України”)
Наука та прогрес транспорту
Засновник: Український державний університет науки і технологій
Рік заснування: 2003
Галузь та проблематика: Журнал має за мету висвітлення актуальних питань наукового супроводження транспорту, рухомого складу, транспортної інфраструктури, інформаційних й інтелектуальних систем на транспорті та оприлюднення результатів фундаментальних і прикладних досліджень, сучасних наукових підходів до розробки технологій, аналізу управлінських, економічних й екологічних аспектів роботи підприємств транспорту та транспортного будівництва.
Видання внесено до Категорiї Б "Переліку наукових фахових видань України":
Технічні спеціальності – 122, 132, 133, 273, 274, 275.
Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка – 141.
Теплоенергетика – 144.
Технології захисту навколишнього середовища – 183.
Будівництво та цивільна інженерія -192.
Періодичність: 4 раза на рік.
Мова видання: українська та англійська (змішаними мовами)
Нові технології в будівництві
Науковий журнал заснований у січні 2001 року Академією будівництва України (АБУ), ДП «Науково-дослідний інститут будівельного виробництва імені В.С. Балицького» (ДП «НДІБВ») та Київським національним університетом будівництва і архітектури (КНУБА).
Науковий журнал видається Науково-дослідним інститутом будівельного виробництва імені В.С. Балицького два рази на рік.
Журнал внесений до Переліку наукових фахових видань України (категорія Б) у галузі технічних наук зі спеціальностей 191 «Архітектура та містобудування», 192 «Будівництво та цивільна інженерія» та 051 «Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології», 073 «Менеджмент».
У журналі публікуються наукові статті з проблем новітніх технологій у будівельному виробництві. Тематична спрямованість журналу передбачає широке охоплення всіх сучасних проблем в області технології будівництва та будівельного виробництва.
Оптико-електроннi iнформацiйно-енергетичнi технологiї
Журнал публікує статті, які містять нові теоретичні та практичні результати в галузях технічних, природничих та гуманітарних наук. Публікуються також огляди сучасного стану розробки важливих наукових проблем, огляди наукових та методичних конференцій, матеріали з педагогіки вищої освіти.
Галузь знань: 05 - Технічні науки
Спеціальність:
121 - Інженерія програмного забезпечення
122 - Комп'ютерні науки
123 - Комп'ютерна інженерія
124 - Системний аналіз
126 - Інформаційні системи та технології
151 - Автоматизація та комп'ютерно-інтегровані технології
152 - Метрологія та інформаційно-вимірювальна техніка
141 - Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка
172 - Телекомунікації та радіотехніка
163 - Біомедична інженерія
В журналі є такі розділи:
принципові концепції та структурування різних рівнів освіти з оптико-електронних інформаційно-енергетичних технологій;
методи та системи оптико-електронної і цифрової обробки зображень та сигналів.
системи технічного зору і штучного інтелекту з обробкою та розпізнаванням зображень;
оптична і квантова електроніка в комп'ютерних та інтелектуальних технологіях;
біомедичні оптико-електронні системи та прилади;
оптико-електронні пристрої та компоненти в лазерних і енергетичних технологіях;
оптичні та оптико-електронні сенсори і перетворювачі в системах керування та екологічного моніторингу;
волоконно-оптичні технології в інформаційних (Internet, Intranet тощо) та енергетичних мережах;
системи та пристрої відображення інформації;
оптико-електронні енергозберігаючі технології;
альтернативні наукові ідеї та гіпотези.
Заснований у 2001 році.
Виходить 2 рази в рік.
Підйомно-транспортна техніка
Засновник: Одеський національний політехнічний університет, Підйомно-транспортна академія наук України
Видавець: Національний університет «Одеська політехніка», Підйомно-транспортна академія наук України.
Видання висвітлює фундаментальні і прикладні питання механіки й машинобудування, а саме: структура, конструкція, кінематика підйомно-транспортних машин; динаміка, міцність, стійкість; приводи і системи керування підйомно-транспортних машин; діагностика, експлуатація і ремонт; технологія виробництва машин; логістика і механізація вантажно-розвантажувальних робіт; робототехніка.
Журнал дає можливість фахівцям інженерних галузей налагоджувати контакти з колегами і кооперуватися для розв’язання спільних науково-технічних та виробничих завдань.
Процеси лиття
Науково-технічний журнал заснований у січні 1992 р Національною академією наук України та Фізико-технологічним інститутом металів і сплавів НАН України.
Основним завданням журналу «Процеси лиття» є публікація наукових статей з метою поширення найбільш актуальною і важливою інформацією в ливарної галузі.
Журнал "Процеси лиття" входить до категорії Б Переліку наукових фахових видань України, затвердженого Наказом Міністерства освіти і науки України від 09.02.2021, в яких рекомендується публікувати результати дисертаційних робіт на здобуття наукових ступенів доктора і кандидата технічних наук (технічні науки, металургія-136).
Визнаючи провідну роль в науці фундаментальних досліджень, в журналі представлені наступні рубрики:
отримання і обробка розплавів;
гідродинаміка процесів лиття;
затвердіння сплавів;
взаємодія фаз;
кристалізація та структуроутворення сплавів;
нові методи і прогресивні технології лиття;
проблеми технології форми;
проблеми автоматизації, механізації та комп'ютеризації процесів лиття;
нові литі матеріали.
Видання користується широкою популярністю серед наукових і інженерно-технічних працівників металургійної та машинобудівної промисловості, ливарного виробництва, а також працівників вузів і науково-дослідних інститутів.
В журналі публікуються науково-технічні статті, рекламні матеріали і комерційні повідомлення.
Виходить 4 рази на рік
Мова видання: українська, англійська
Проблеми міцності
Заснований в 1969 році
Засновники: Національна академія наук України, Інститут проблем міцності імені Г.С.Писаренка НАН України.
Журнал входить в Перелік наукових фахових видань України (категорія "А") у галузі технічних, економічних і фізико-математичних наук.
В журналі публікуються результати експериментальних і фундаментальних теоретичних досліджень в галузі міцності матеріалів і елементів конструкцій, механіки твердого тіла, що деформується.
Періодичність: 6 разів на рік
Мова видання : українська, англійська
Світлотехніка та енергетика (LEPE)
Видавець: Харківський національний університет міського господарства імені О. М. Бекетова
Видається з 2002 року.
Метою журналу є представлення міжнародній спільноті важливих результатів роботи в галузі дослідження, розробки, застосування або проектування відновлюваної енергії. Журнал також має на меті допомогти дослідникам, науковцям, виробникам, установам, світовим агентствам, товариствам тощо йти в ногу з новими розробками в теорії та застосуванні та запропонувати альтернативні енергетичні рішення для актуальних проблем, таких як парниковий ефект, стійка та чиста енергія питань.
Проблематика:
створення нових джерел світла;
дослідження впливу світла на людину;
енергозберігаючі технології в світлотехніці та електроенергетиці;
застосування комп’ютерного проектування в світлотехніці та електроенергетиці;
художньо-архітектурне освітлення;
якість електроенергії;
автоматизація процесів освітлення та електропостачання;
стандартизація і сертифікація в світлотехніці та електроенергетиці.
Спеціальності:
122- Комп’ютерні науки та інформаційні технології;
126 - Інформаційні системи та технології;
131 - Прикладна механіка;
132 - Матеріалознавство;
141 - Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка;
151 - Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології;
152 - Метрологія та інформаційно-вимірювальна техніка;
172 - Телекомунікації та радіотехніка.
Цільова аудиторія : вчені, інженери, технологи, які публікують оригінальні наукові та фахові статті, оглядові статті та дослідження.
Архів номерів
Сучасна електрометалургія
Міжнародний науково-технічний та виробничий журнал
Засновники:
Національна академія наук України,
Інститут електрозварювання ім. Є.О. Патона Національної академії наук України,
Міжнародна Асоціація «Зварювання».
Видавець: Міжнародна Асоціація «Зварювання»
Журнал публікує результати досліджень у таких галузях:
металургія чорних і кольорових металів та сплавів;
спеціальна електрометалургія (електрошлакова, електронно-променева, плазмово- та вакуумно-дугова технології);
нові матеріали;
енерго- і ресурсозбереження;
матеріалознавство.
Журнал входить до Переліку наукових фахових видань України затвердженого Міністерством освіти і науки України
Публікується 4 рази на рік з 1985 року українською та англійською мовами
Техніка, енергетика, транспорт АПК
Засновник журналу: Вінницький національний аграрний університет
Рік заснування: 1997 рік
Журнал вирішує проблеми створення та вдосконалення техніки і технологій для сільського господарства:
131 - Прикладна механіка,
132 - Матеріалознавство,
133 - Промислове машинобудування,
141 - Енергетика, електротехніка та електромеханіка,
208 - Сільськогосподарське машинобудування.
Журнал включено до переліку наукових фахових видань України з технічних наук. Категорія «Б».
Періодичність: 4 рази на рік
Мова видання: (змішані мови) українська, англійська
Технічна діагностика та неруйнівний контроль
Міжнародний науково-технічний та виробничий журнал
Засновники:
Національна академія наук України,
Інститут електрозварювання ім. Є.О. Патона Національної академії наук України,
Міжнародна Асоціація «Зварювання».
Видавець:
Міжнародна Асоціація «Зварювання»
Журнал входить до Переліку наукових фахових видань України затвердженого Міністерством освіти і науки України.
Публікується 4 рази на рік з 1989 року українською та англійською мовами
Технології та інжиніринг
Засновником журналу є Київський національний університет технологій та дизайну.
Науковий фаховий журнал є правонаступником видання «Вісник Київського національного університету технологій та дизайну», який у свою чергу був правонаступником видання «Известия высших учебных заведений. Технология легкой промышленности», який видавався з березня 1958 року у Київському технологічному інституті легкої промисловості (СРСР).
Журнал «Технології та інжиніринг» включений до переліку наукових фахових видань України: Категорія Б, технічні спеціальності – 122, 131, 133, 151, 161, 132, 182, 141, 144, 171 (2018, 2020).
Періодичність виходу: 6 разів на рік.
Видання орієнтоване на науковців, викладачів, аспірантів, студентів, а також науково-практичних працівників і фахівців відповідних галузей промисловості.
Рік заснування – 1958. Перереєстровано – у квітні 2021 р.
Сучасні технології, матеріали і конструкції в будівництві
Науково-технічний журнал публiкує новi теоретичнi та практичнi результати в галузі технiчних наук. Публiкуються також огляди сучасного стану розробки важливих наукових проблем, огляди наукових конференцiй, якi вiдбулися у ВНТУ.
Галузь та проблематика
будівельні конструкції
будівельні матеріали та вироби
механіка ґрунтів та фундаментів
технологія будівельного виробництва
моделювання процесів будівельного виробництва
організація, управління та економіка в будівництві
інженерні мережі будівель та споруд
енергозбереження в будівництві
Технічна інженерія
Науковий журнал в галузі технічних наук, який видає Державний університет "Житомирська політехніка". Заснований у квітні 1994 р.
Галузь та проблематика
Журнал публікує результати наукових досліджень фахівців України та зарубіжжя в галузях: машинознавство, обробка матеріалів у машинобудуванні, прилади, радіотехніка та телекомунікації, інформатика, обчислювальна техніка та автоматизація, розробка корисних копалин.
Технічна механіка
Засновник: Інститут технічної механіки НАН України
Видавець: Інститут технічної механіки НАН України та Державне космічне агентство України
Періодичність: 4 номери на рік
Журнал публікує нові результати теоретичних та експериментальних досліджень у галузі кінематики, динаміки, керування рухом та динамічної стійкості пружно-в’язких систем і систем з рідкими масами, гідродинаміки, тепломасообміну, міцності та надійності конструкцій, механіки космічних апаратів, і механічні аспекти космічних досліджень.
Технічні науки та технології
Засновник: Національний університет "Чернігівська політехніка"
Рік заснування: 2015
Періодичність: 4 рази на рік
Мова видання: українська, англійська
У журналі вміщено статті, присвячені теоретичним та експериментальним дослідженням у науковому напрямі «Технічні науки» за спеціальностями: прикладна механіка, матеріалознавство, машинобудування, інформаційно-комп’ютерні технології, енергетика, електротехніка та електромеханіка, хімічні та харчові технології, будівництво та геодезія.
Український журнал будівництва та архітектури
Є рецензованим фаховим науковим періодичним виданням з питань будівництва та архітектури та суміжних галузей науки і техніки.
Видання публікує наукові статті з метою їх поширення серед науковців України та за її межами.
Категорія читачів: науковці, аспіранти, магістри, бакалаври, спеціалісти, студенти.
Наказом Міністерства освіти і науки України № 157 від 09.02.2021 р. (Додаток 3) науково-практичний журнал «Український журнал будівництва та архітектури» включено до Переліку наукових фахових видань України за категорією «Б» (технічні науки) за спеціальностями 132 – матеріалознавство, 191 – архітектура та містобудування, 192 – будівництво та цивільна інженерія, 194 – гідротехнічне будівництво, водна інженерія та водні технології, 263 – цивільна безпека.
Виходить 6 разів на рік.
Український журнал із машинобудування і матеріалознавства
Англомовне наукове періодичне видання «Український журнал із машинобудування і матеріалознавства» створене для публікування результатів наукових досліджень та прикладних розробок в галузях машинобудування і матеріалознавства.
Основною метою створення такого журналу є обмін науковими ідеями і практичними досягненнями вітчизняних вчених, інженерів, конструкторів із зарубіжними колегами.
Зважаючи на науково-практичну близькість і, водночас, широкий спектр охоплюваних наукових і прикладних проблем галузей машинобудування і матеріалознавства, в даному журналі виділені наступні тематичні рубрики:
Динаміка та міцність машин;
Моделювання, синтез, оптимізація та проектування машинобудівних конструкцій (Машинознавство);
Матеріалознавство та інженерія поверхні;
Діагностика матеріалів і конструкцій;
Вібрації в техніці та технологіях;
Тертя та зношування в машинах;
Технології машинобудування та обробки матеріалів із підрубриками:
Процеси механічної обробки, верстати та інструменти;
Процеси та машини обробки тиском;
Зварювання та споріднені процеси і технології;
Процеси фізико-технічної обробки;
Галузеве машинобудування із підрубриками:
Електронне машинобудування;
Обладнання переробних і харчових виробництв;
Обладнання легкої промисловості та побутового обслуговування;
Машини і технології пакування;
Обладнання хімічних виробництв та підприємств будівельних матеріалів;
Підіймально-транспортні, меліоративні, будівельні машини і обладнання;
Автомобілебудування.
Широка науково-прикладна спрямованість журналу дозволить використовувати дане видання в якості інформаційного поля для дискусійного обговорення нових методів, теорій, розробок і досліджень на стику вказаних науково-освітніх галузей.
Науковий журнал є включений до переліку наукових фахових видань України (категорія Б), відповідно до наказу МОН України № 886 від 02.07.2022 зі спеціальностей:
131 - Прикладна механіка
132 - Матеріалознавство
133 - Галузеве машинобудування