Технічні науки

ЗБІРНИКИ НАУКОВИХ ПРАЦЬ

Автоматизація виробничих процесів у машинобудуванні та приладобудуванні


Український міжвідомчий науково-технічний збірник «Автоматизація виробничих процесів у машинобудуванні та приладобудуванні» є включений до переліку наукових фахових видань України категорії "Б" відповідно до наказу МОН України ( свідоцтво про державну реєстрацію: КВ № 13127-2011 Р від 27.07.2007) та має тематичну спрямованість в галузі технічних наук (02.07.2020) за спеціальністю 131 «Прикладна механіка», 132 «Матеріалознавство», 133 «Галузеве машинобудування».

Колекція призначена для наукових, інженерно-технічних працівників підприємств, науково-дослідних інститутів, конструкторських бюро, для викладачів, аспірантів, магістрів і студентів вищих навчальних закладів і є авторитетним науковим виданням, яке охоплює фактичні результати теоретичних і експериментальних досліджень вчених. Входить до переліку фахових видань України.


Видавець: Львівська політехніка


Архів номерів

Автомобільні дороги і дорожнє будівництво

Заснований у 1964 році.

 

Головна мета збірника наукових праць – надання широким верствам наукової громадськості можливості обміну інформацією, висвітлення наукових досліджень результатів та науково-методичних розробок, в тому числі на міжнародному рівні, які відносяться до будівельно-транспортної інфраструктури.

 

У збірнику публікуються матеріали, в яких відображені у вигляді наукових розробок науково-теоретичні (аналітичні), науково-практичні (експериментально-дослідницькі) та оглядові публікації вчених і спеціалістів транспортно-будівельного комплексу, наукових установ і промисловості з вирішення сучасних задач та проблем з напрямків  які відповідають спеціальностям, за якими здійснюється підготовка здобувачів вищої освіти (Постанова Кабінету Міністрів України від 29.04.2015 р. № 266 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 7 липня 2021 р. № 762)): 192 – Будівництво та цивільна інженерія; 193 – Геодезія та землеустрій; 194 – Гідротехнічне будівництво, водна інженерія та водні технології; 183 – Технології захисту навколишнього середовища; 124 – Системний аналіз; 133 – Галузеве машинобудування; 051 – Економіка; 073 – Менеджмент; 075 – Маркетинг; 076 – Підприємництво, торгівля та біржова діяльність.


Архів номерів

Будівельне виробництво

Розглянуто питання становлення саморегулювання в будівництві, економічної ефективності енергозберігаючих заходів у будівництві, механізм оптимізації діяльності будівельних підприємств, удосконалення технології та організації виконання робіт у промисловому і житловому будівництві, висвітлено нові напрями у технології будівельних процесів.


Видавець: ДП «НДІ будівельного виробництва ім. В.С. Балицького» й Академія будівництва України.


Архів номерів

Будівельні конструкції. Теорія і практика"

Наведені результати наукових досліджень будівельних конструкцій, методи розрахунку будівельних конструкцій, використання нових прогресивних матеріалів в будівельних конструкціях, методи підсилення будівельних конструкцій, будівель та споруд.
Призначений для наукових працівників, спеціалістів проектних організацій та виробничих підприємств будівельної галузі, докторантів, аспірантів та студентів навчальних закладів будівельногонапрямку. 


Видання здійснює публікації за спеціальностями : 192 Будівництво та цивільна інженерія, 132 Матеріалознавство, 194 Гідротехнічне будівництво, водна інженерія та водні технології.


Видавець: Київський національний університет будівництва і архітектури

 

Архів номерів


Вентиляція, освітлення та теплогазопостачання

Збірник призначений для оприлюднення результатів теоретичних та експериментальних наукових досліджень, прикладних розробок, нових методів і методик спеціалістам у галузі теплового захисту будівель, забезпечення мікроклімату, тепло- і газопостачання, котельної техніки, освітлення та використання вторинних і поновлюваних джерел енергії. Приймаються статті з суміжних галузей, наприклад, механіки рідин і газів.

Внесений до Переліку наукових фахових видань України, категорія "Б", наказ МОНУ 17.03.2020 р. № 409.

Періодичність публікації

Збірник видається щоквартально.


Архів номерів

Вісник Національного транспортного університету

Заснований у 1997 р.

Мова видання: українська, англійська

 

У Віснику публікуються матеріали, які висвітлюють науково-методичну, наукову і педагогічну діяльність Національного транспортного університету, спрямовані на підвищення ефективності роботи всіх видів транспорту та інфраструктури дорожнього комплексу України та підготовку висококваліфікованих фахівців даного напрямку.

 

Видання фахове категорії Б.


Наукові спеціальності за якими Вісник НТУ здійснює публікації статей:

 

економічний випуск

 

51 - Економіка (28.12.2019)

73 - Менеджмент (28.12.2019)

 

технічний випуск

 

113 - Прикладна математика (28.12.2019)

131 - Прикладна механіка (28.12.2019)

133 - Галузеве машинобудування (28.12.2019)

274 - Автомобільний транспорт (28.12.2019)

275 - Транспортні технології (за видами) (28.12.2019)

192 - Будівництво та цивільна інженерія (17.03.2020)

142 - Енергетичне машинобудування (02.07.2020)

122 - Комп’ютерні науки (26.11.2020)

124 - Системний аналіз (26.11.2020)

151 - Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології (26.11.2020)


Архів номерів

Галузеве машинобудування, будівництво

Збірник наукових праць.


Проблематика: 

 

Галузь науки:

Будівництво (192 «Будівництво та цивільна інженерія»), галузеве машинобудування (133 «Галузеве машинобудування»)

 

Періодичність: 2 рази на рік


Архів номерів

Геодезія, картографія і аерофотознімання

У збірнику публікуються статті за результатами досліджень з астрономії, теорії фігури Землі і планет, гравіметрії, високоточного нівелювання, тріангуляції і трилатерації, а також дослідження у галузі вивчення земної рефракції, рухів земної поверхні, вищої геодезії, інженерної геодезії, картографії, аерофотогеодезії, фотограмметрії, геоінформатики.

 

Статті, опубліковані в збірнику «Геодезія, картографія і аерофотознімання», визнаються ДАК України для захисту кандидатських та докторських дисертацій як наукометричні.

 

Видавець: Львівська політехніка


Архів номерів

Гірничі, будівельні, дорожні та меліоративні машини

Видавець: Київський національний університет будівництва і архітектури

Проблематика:

моделювання робочих процесів машин; гірничі та піднімально-транспортні машини; будівельні ма-шини і технологічне обладнання; землерийні, до-рожні та меліоративні машини; автоматизація і інформаційні технології

Архів номерів 

Дороги і мости

Видавець:  Державний дорожній НДІ ім. М. П. Шульгіна

У збірнику публікуються результати наукових досліджень з питань проектування, будівництва та експлуатації автомобільних доріг і транспортних споруд на них, розробки нових матеріалів, конструкцій і засобів механізації, впровадження прогресивних методів організації та технології дорожнього будівництва.


Збірник входить до Переліку наукових фахових видань України (Категорія «Б»), в яких можуть публікуватися результати дисертаційних робіт на здобуття наукових ступенів доктора наук, кандидата наук та ступеня доктора філософії:

 

Збірник входить до Переліку наукових фахових видань України, наукові публікації в яких зараховуються за темою дисертації на здобуття наукових ступенів доктора наук, кандидата наук та ступеня доктора філософії, і опубліковані до 12 березня 2020 року, галузь науки – технічні.

 

Архів номерів

Економіка транспортного комплексу

 

Збірник наукових праць «Економіка транспортного комплексу» видається з 1998 р. Свідоцтво про державну реєстрацію КВ № 6387 від 24.07.2002 р. Збірник внесено до переліку фахових видань з економічних наук ВАК України (постанова президії ВАК України від 29 грудня 2014 р. № 1528).

 

На підставі Наказу МОН України від 17 березня 2020 року № 409 журнал включено до Переліку наукових фахових видань України у галузі економічних наук до категорії «Б» (спеціальності – 051, 073, 075, 076).

 

У збірнику розглядаються загальноекономічні питання розвитку транспортної системи, особлива увага приділяється розгляду економічних проблем розвитку автомобільного транспорту та автомобільно-дорожнього господарства. 


У журналі публікуються статті про наукові розробки та дослідження в галузі економіки, менеджменту, маркетингу та підприємницької діяльності в галузі транспорту та його інфраструктури. 


Розрахований на наукових працівників, студентів та здобувачів наукових ступенів, спеціалістів транспортного комплексу.

 

Збірник наукових праць виходить 2 рази на рік.

 

Архів номерів

Енергоефективність в будівництві та архітектурі

Збірник здійснює публікації за спеціальностями:

 

У збірнику розміщено статті, присвячені різним аспектам комплексного впровадження принципів енергозаощадження в об'єктах будівництва та архітектури.

Збірник розрахований на працівників науково-дослідних і проектних організацій, викладачів, аспірантів та докторантів.

Періодичність видання журналу: двічі на рік.

 

Архів номерів 

Машинобудування

 

Збірник наукових праць «Машинобудування» Української інженерно-педагогічної академії видається з 2007 року 2 рази на рік і містить результати наукових досліджень з проблем міцності, стійкості, працездатності, динаміки вантажопідйомних, транспортних машин і металорізальних верстатів, питань технології машинобудування. У збірнику публікуються наукові статті, в яких висвітлюються актуальні питання в області механічної обробки сучасних матеріалів із застосуванням високопродуктивних технологій, нових методів і вимірювальних приладів для контролю якості оброблених поверхонь і високоефективних ріжучих інструментів, метрології та інформаційно-вимірювальної техніки.

 

Збірник входить до Категорії Б наукових фахових видань, включених до Переліку наукових фахових видань України (технічні науки), в яких можуть публікуватися результати дисертаційних робіт на здобуття наукових ступенів доктора наук і доктора філософії (кандидата наук) накази МОН України №409 від 17.03.2020 та №320 від 07.04.2022.

 

Тематика:

Машинобудування: проблеми міцності, стійкості, роботоздатності, динаміки вантажопідйомних, транспортуючих машин та верстатів, а також питання технології машинобудування.

 

До збірника наукових праць «Машинобудування» приймаються наукові статті, які відповідають таким спеціальностям:

131 Прикладна механіка;

132 Матеріалознавство;

133 Галузеве машинобудування;

152 Метрологія та інформаційно-вимірювальна техніка.


Архів номерів

Містобудування та територіальне планування


Видавець: Київський національний університет будівництва і архітектури

 

В збірнику висвітлюються інженерні та економічні проблеми теорії і практики містобудування, територіального планування, управління містобудівельними системами і програмами, комплексної оцінки, освоєння, розвитку, утримання та реконструкції територій і житлової забудови, розглядаються нагальні питання містобудівного кадастру, розвитку населених пунктів, їх інженерної та транспортної інфраструктури.

 

Визнаний ВАК України, як наукове фахове видання України, в якому можуть публікуватися результати дисертаційних робіт на здобуття наукових ступенів доктора і кандидата наук (Постанови президії ВАК України від 10 листопада 1999 р. №3-05/11 та 10 лютого 2010 р. №1-151).


Архів номерів

Мости та тунелі: теорія, дослідження, практика


Журнал є рецензованим виданням, що підтримує політику відкритого доступу до наукових публікацій.

 

Галузь та проблематика: Збірник має за мету висвітлення актуальних питань з проблем розрахунків, проєктування, будівництва, експлуатації та реконструкції мостів, тунелів і інших інженерних споруд, застосування сучасних будівельних матеріалів і технологій будівництва, пошуку шляхів підвищення надійності та подовження довговічності інженерних споруд.


Архів номерів  

Опір матеріалів  і теорія споруд

 

Видавець: Київський національний університет будівництва і архітектури

 

Проблематика:


Розробка, розвиток і числова реалізація методів розрахунку напружено-деформованого стану просторових конструкцій з урахуванням:

 

Архів номерів 

Основи та фундаменти

 

Міжвідомчий науково-технічний збірник. Містить статті з актуальних питань геотехніки, результати досліджень взаємодії елементів системи «цоколь — фундамент — надземні споруди», впливу сейсмічних або інших динамічних навантажень, фундаментів на слабких ґрунтах, фундаментів глибокого закладання. , утримуючи структурні конструкції, стримуючи структурні конструкції. визначення параметрів ґрунту польовими та лабораторними методами. Висвітлюються також інші питання геотехніки та фундаменту.

 

Збірник розрахований на наукових і інженерно-технічних працівників науково-дослідних, проектних і будівельних організацій.

 

Збірник публікується за спеціальностями:

192 «Будівництво та цивільна інженерія»

194 «Гідротехніка, гідротехніка та водні технології»

 

Періодичність виходу: двічі на рік.

 

Архів номерів

Прикладна геометрія та інженерна графіка


Видавець: Київський національний університет будівництва і архітектури

Журнал здійснює публікації за наступними напрямками:


Архів номерів 

Проблеми водопостачання, водовідведення та гідравліки


Видавець: Київський національний університет будівництва і архітектури

 

Спеціальності:

183 - Технології захисту навколишнього середовища (24.09.2020)

192 - Будівництво та цивільна інженерія (24.09.2020)

194 - Гідротехнічне будівництво, водна інженерія та водні технології (24.09.2020)

Галузь та проблематика

Внесений до Переліку наукових фахових видань України, категорія "Б", наказ МОНУ 24.09.2020 р. № 1188. Індексується в  Google Scholar, Index Copernicus International.

 

За тематикою збірник охоплює:

 

Архів номерів

Проблеми надзвичайних ситуацій

Видання засноване у 2005 році.

Засновник: Національний університет цивільного захисту України.

 

Періодичність видання: 2 рази на рік.

 

Видання включене до Переліку наукових фахових видань України, категорії «Б» (Накази МОН України: № 975 від 11.07.2019; № 1301 від 15.10.2019; № 1643 від 28.12.2019; № 409 від 17.03.2020)                           зі спеціальностей:

 

122 – Комп’ютерні науки та інформаційні технології;

132 – Матеріалознавство;

161 – Хімічні технології та інженерія;

172 – Телекомунікації та радіотехніка;

183 – Технології захисту навколишнього середовища;

192 – Будівництво та цивільна інженерія;

255 – Озброєння та військова техніка;

261 – Пожежна безпека;

263 – Цивільна безпека.

 

Архів номерів

Проблеми обчислювальної механіки і міцності конструкцій

 

Галузь та проблематика

У збірнику публікуються нові результати теоретичних, числових і експериментальних досліджень в галузі математичного і комп’ютерного моделювання в задачах механіки деформівного твердого тіла, динаміки, міцності і оптимального проектування конструкцій, теоретичного обґрунтування проектних і розрахункових рішень, а також ефективності розроблених методів і алгоритмів шляхом їх застосування до розв’язування прикладних задач в наступних напрямах:

 

 

Збірнику присвоєно Категорію «Б»  друкованих періодичних видань, що включаються до Переліку наукових фахових видань України, за спеціальностями: 113 Прикладна математика, 131 Прикладна механіка, 133 Галузеве машинобудування, 134 Авіаційна та ракетно-космічна техніка, 135 Судно–будування (Наказ МОН України від 02.07.2020 № 886).


Архів номерів

Ресурсоекономні матеріали, конструкції, будівлі та споруди

 

Галузь та проблематика

В збірнику передбачається публікація статей за тематикою спеціальності «Будівництво та цивільна інженерія».

 

В збірнику містяться такі розділи:

 

Архів номерів

Сучасні технології та методи розрахунків у будівництві

 

У збірнику наукових праць висвітлюються результати експериментально-теоретичних досліджень будівельних матеріалів і конструкцій, технологій їхнього виготовлення та експлуатації, теорії опору елементів будівельних конструкцій зовнішнім впливам, методів їхнього розрахунку.

 

Збірник включений Міністерством освіти і науки України до Переліку наукових фахових видань України, категорія Б, у яких можуть публікуватись результати дисертаційних робіт на здобуття наукових ступенів доктора і кандидата технічних наук за спеціальностями: 

 

Періодичність видання: двічі на рік.


Збірник видається з 2014 року.

 

Архів номерів

Управління проектами, системний аналіз і логістика 

Заснований у 2004 році.

Засновник: Національний транспортний університет

 

Періодичність: 2 рази на рік


Мова видання: українська, російська, англійська

 

Тематика: Технічні та економічні науки

Праці, які входять до наукового журналу, присвячені питанням розробки наукових основ, моделей, методів і алгоритмів системного аналізу та логістики в проектах удосконалення виробничо-господарської, фінансово-економічної і соціальної діяльності підприємств транспортної інфраструктури та пошуку прогресивних технологій виробництва, експлуатації і ремонту рухомого складу за сучасних умов.

 

Спеціальність ДАК: 05.13.06 – інформаційні технології, 05.13.22 – управління проектами і програмами, 05.22.01 – транспортні системи, 05.22.02 – автомобілі та трактори, 05.22.11 – автомобільні шляхи та аеродроми, 05.22.20 – експлуатація та ремонт засобів транспорту, 05.23.17 – будівельна механіка, 05.05.03 – двигуни та енергетичні установки, 05.02.04 – тертя та зношування в машинах, 08.00.03 – економіка та управління національним господарством, 08.00.04 – економіка та управління підприємствами (за видами економічної діяльності), 08.00.05 – розвиток продуктивних сил і регіональна економіка, 08.00.11- математичні методи, моделі та інформаційні технології в економіці. 


Розрахований на інженерів, наукових працівників та спеціалістів, які займаються вирішенням проблем транспортного комплексу на сучасному етапі.


Архів номерів

ЖУРНАЛИ

Автоматичне зварювання

Міжнародний науково-технічний та виробничий журнал


Журнал «Автоматичне зварювання» є науковим фаховим виданням України у галузі технічних наук. З 2024 р. видається шість разів на рік.


В журналі публікуються результати досліджень за напрямками:


Журнал входить до Переліку наукових фахових видань України затвердженого Міністерством освіти і науки України


Архів номерів

Автомобіль та електроніка. Сучасні технології

Журнал засновано в 2011 році на  базі кафедри автомобільної електроніки  Харківського національного автомобільно-дорожнього університету.

Журнал включено до  Переліку наукових фахових видань України категорії «Б».

Цей журнал дозволяє авторам зберігати авторські права на свої статті без обмежень. Усі дослідницькі статті, опубліковані в журналі Automobile Transport, знаходяться у відкритому доступі: негайно доступні для вільного читання, завантаження та обміну. Статті публікуються на умовах ліцензії Creative Commons (CC-BY), яка дозволяє необмежене використання, розповсюдження та відтворення на будь-якому носії, за умови належного цитування оригінальної роботи.

Архів номерів

Автошляховик України 

Науково-виробничий журнал. Авторитетне видання серед фахівців автомобільного транспорту та дорожнього господарства.

 

Видається з 1960 року, початково під назвою “Автодорожник Украины”.

Із 1993 року журнал змінив назву на “Автошляховик України”.

 

На сторінках журналу друкуються матеріали про сучасні технології, наукові дослідження, правові й нормативні документи у сфері автотранспорту та дорожнього будівництва, матеріали про проектування, будівництво автомобільних доріг, спецтехніку тощо.

 

Атестація МОН України за такими науковими спеціальностями:

 

Категорія “Б”


Архів номерів

Вимірювальна техніка та метрологія

 

Заснований у Національному університеті «Львівська політехніка» з метою публікування результатів наукових досліджень та технічних розробок в галузі інформаційно-вимірювальних технологій та метрології.

 

Журнал формується за такими тематиками:


Архів номерів 

Винахідник і Раціоналізатор

 

Журнал є єдиний вітчизняний проект, що містить найбільш свіжу і вичерпну інформацію про винаходи й інновації в галузі науки й техніки; проект, що вдало комбінує технічну й популярну інформацію, торкаючись всіх сфер людської діяльності.


Перший номер журналу "Изобретатель и рационализатор" був надрукований у 1929 році на території СРСР.


В 1997 році було засновано українську редакцію журналу «Винахідник і Раціоналізатор». Перший номер вийшов з друку у 1998 році.


Основні завдання журналу:


Архів номерів

Двигуни внутрішнього згоряння

Науково-технічний журнал заснований Національним технічним університетом “Харківський політехнічний інститут” у 2002 році (Ідентифікатор медіа R30-01093, згідно з рішенням Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення від 11.04.2024 № 1174) і внесений до Переліку наукових фахових видань України.  Журнал пройшов планову переатестацію та згідно з наказом МОН України № 409  від 17.03.2020 включений до списку друкованих періодичних видань, які входять до Переліку наукових фахових видань України та присвоєна категорія «Б».

В публікаціях журналу розглядаються фундаментальні і прикладні проблеми сучасного двигунобудування, наводяться результати наукових досліджень, які виконані викладачами і науковцями вищої школи та НАНУ, аспірантами,  докторантами, фахівцями галузевих установ, виробничих підприємств України та зарубіжжя, аналізуються проблеми, які пов'язані з удосконаленням конструкцій, експлуатацією, технологією виробництва двигунів внутрішнього згоряння.

Архів номерів

Електротехніка та електроенергетика

Мета журналу полягає у служінні академічному співтовариству шляхом публікації актуальних статей, отриманих у результаті оригінальних теоретичних і прикладних досліджень у різних аспектах академічної діяльності в сфері радіоелектроніки, інформатики і керування.

Він фокусується на нових постановках задач і методах дослідження, а також надає допомогу для фахівців, інженерів, вчених і дослідників у поширенні інформації про стан справ у сфері тематики журналу.

Тематика журналу містить  електротехніку,  загальні питання електротехніки та електроенергетики.  

Журнал занесено до переліку наукових видань України, у яких можуть публікуватися результати дисертаційних робіт на здобуття вчених ступенів доктора і кандидата технічних наук.

Періодичність: 4 рази на рік

Архів номерів

Електротехніка та електромеханіка

Переваги журналу обумовлені тим, що засновники є об'єднанням науково-освітніх центрів у галузі електротехніки. Широка співпраця засновників з дослідницькими установами в усьому світі дозволяє рецензувати подані рукописи провідними світовими експертами та залучати результати передових досліджень до публікації в журналі.

Рік заснування: 2002

Розділи журналу:

Видавець та засновник:

Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут»

Архів номерів

Наука і техніка сьогодні

У сiчнi 2022 року з метою розвитку наукового, технічного потенціалу різних галузей науки шляхом оприлюднення результатів досліджень та їх інтеграції у сучасний освітній простір засновано електронний журнал «Наука і техніка сьогодні» (Серія «Педагогіка», Серія «Право», Серія «Економіка», Серія «Техніка», Серія «Фізико-математичні науки») (далі – журнал).

Журналу присвоєно категорію "Б" із економіки та педагогіки, із права, із технiки (спеціальність - 122 Комп'ютерні науки).

Засновники журналу: ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ "ВСЕУКРАЇНСЬКА АСАМБЛЕЯ ДОКТОРІВ НАУК З ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ", ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ "АСОЦІАЦІЯ НАУКОВЦІВ УКРАЇНИ"  та  Видавнича група «Наукові перспективи».

Періодичність виходу – 1 раз на місяць.

Мови журналу – українська, англійська (змішаними мовами).

Категорії читачів: вчені, педагоги, представники вищих навчальних закладів та наукових інституцій, а, також фахівці тематики наукового журналу.

Архів номерів

Наука та інновації / Science and Innovation

 

У 2005 р. розпочато видання науково-практичного журналу НАН України «Наука та інновації», який присвячений проблемам інноваційної політики в Україні, результатам перспективних досліджень та новітнім розробкам інститутів. НАН України, ВНЗ та інших організацій, а також комерціалізація наукових проектів та впровадження їх у виробництво.

 

З січня 2014 року по грудень 2020 року журнал виходив у двох паралельних випусках: україномовна версія – «Science and Innovation» (ISSN 1815-2066 (друк), ISSN 2413-497X (онлайн) та англомовна версія – «Science and innovation» (ISSN 2409-9066 (друк) ISSN 2413-4996 (онлайн) .

 

З січня 2021 року журнал виходить англійською мовою під назвою «Science and Innovation» (ISSN 2409-9066 (друк) ISSN 2413-4996 (онлайн).

 

Журнал «Наука та інновації» входить до Переліку фахових видань України (категорія «А») з техніко-економічних галузей науки.

 

Архів номерів

Наука та наукознавство

Міжнародний науковий журнал.

Журнал включено до Переліку наукових фахових видань України (Категорія «Б»), в яких можуть публікуватися результати дисертаційних робіт на здобуття наукових ступенів кандидата і доктора наук, з:

Заснований:

В 1993 році Академією наук України (сьогодні Національна академія наук України) і Центром досліджень науково-технічного потенціалу та історії науки ім. Г.М. Доброва (сьогодні Державна установа «Інститут досліджень науково-технічного потенціалу та історії науки ім. Г.М. Доброва НАН України» (ДУ ІДНТПІН ім. Г.М. Доброва НАН України))

Журнал продовжує традиції збірника «Наукознавство та інформатика» (ISSN 0374-3896), який почав виходити в 1969 році за ініціативи Геннадія Михайловича Доброва – засновника наукознавства в Україні та першого керівника ДУ ІДНТПІН НАН України, що з 1991 року носить його ім’я.

Журнал «Наука та наукознавство» є майданчиком для обговорення дискусійних питань з реформування, розвитку та функціонування науки в Україні.

Періодичність виходу: 4 рази на рік.

Мови видання: українська, англійська.

Видавець і виготовлювач: Видавничий дім “Академперіодика” НАН України» (відповідно до розпорядження Президії НАН України від 24.03.2022 № 158 “Про визначення Видавничого дому “Академперіодика” НАН України видавцем наукових журналів, підготовка і випуск яких здійснюється у межах Програми підтримки журналів НАН України”)

Архів номерів

Підйомно-транспортна техніка

 

Засновник:  Одеський національний політехнічний університет, Підйомно-транспортна академія наук України

 

Видавець: Національний університет «Одеська політехніка», Підйомно-транспортна академія наук України.

 

Видання висвітлює фундаментальні і прикладні питання механіки й машинобудування, а саме: структура, конструкція, кінематика підйомно-транспортних машин; динаміка, міцність, стійкість; приводи і системи керування підйомно-транспортних машин; діагностика, експлуатація і ремонт; технологія виробництва машин; логістика і механізація вантажно-розвантажувальних робіт; робототехніка.

 

Журнал дає можливість фахівцям інженерних галузей налагоджувати контакти з колегами і кооперуватися для розв’язання спільних науково-технічних та виробничих завдань.


Архів номерів 


Сучасні технології, матеріали і конструкції в будівництві


Науково-технічний журнал публiкує новi теоретичнi та практичнi результати в галузі технiчних наук. Публiкуються також огляди сучасного стану розробки важливих наукових проблем, огляди наукових конференцiй, якi вiдбулися у ВНТУ.

 

Галузь та проблематика

 

Архів номерів

Технічна інженерія

 

Науковий журнал в галузі технічних наук, який видає Державний університет "Житомирська політехніка". Заснований у квітні 1994 р.

 

Галузь та проблематика


Журнал публікує результати наукових досліджень фахівців України та зарубіжжя в галузях: машинознавство, обробка матеріалів у машинобудуванні, прилади, радіотехніка та телекомунікації, інформатика, обчислювальна техніка та автоматизація, розробка корисних копалин.

Архів номерів

Технічна механіка


Засновник: Інститут технічної механіки НАН України


Видавець: Інститут технічної механіки НАН України та Державне космічне агентство України


Періодичність: 4 номери на рік


Журнал публікує нові результати теоретичних та експериментальних досліджень у галузі кінематики, динаміки, керування рухом та динамічної стійкості пружно-в’язких систем і систем з рідкими масами, гідродинаміки, тепломасообміну, міцності та надійності конструкцій, механіки космічних апаратів, і механічні аспекти космічних досліджень.


Архів номерів

Технічні науки та технології

Засновник: Національний університет "Чернігівська політехніка"

Рік заснування: 2015

Періодичність: 4 рази на рік

Мова видання: українська, англійська

У журналі вміщено статті, присвячені теоретичним та експериментальним дослідженням у науковому напрямі «Технічні науки» за спеціальностями: прикладна механіка, матеріалознавство, машинобудування, інформаційно-комп’ютерні технології, енергетика, електротехніка та електромеханіка, хімічні та харчові технології, будівництво та геодезія.

Архів номерів

Український журнал будівництва та архітектури


Є рецензованим фаховим науковим періодичним виданням з питань будівництва та архітектури та суміжних галузей науки і техніки.

Видання публікує наукові статті з метою їх поширення серед науковців України та за її межами.

Категорія читачів: науковці, аспіранти, магістри, бакалаври, спеціалісти, студенти.

 

Наказом Міністерства освіти і науки України № 157 від 09.02.2021 р. (Додаток 3) науково-практичний журнал «Український журнал будівництва та архітектури» включено до Переліку наукових фахових видань України за категорією «Б» (технічні науки) за спеціальностями 132 – матеріалознавство, 191 – архітектура та містобудування, 192 – будівництво та цивільна інженерія, 194 – гідротехнічне будівництво, водна інженерія та водні технології, 263 – цивільна безпека.

 

Виходить 6 разів на рік.

 

Архів номерів

Український журнал із машинобудування і матеріалознавства

Англомовне наукове періодичне видання «Український журнал із машинобудування і матеріалознавства» створене для публікування результатів наукових досліджень та прикладних розробок в галузях машинобудування і матеріалознавства.

Основною метою створення такого журналу є обмін науковими ідеями і практичними досягненнями вітчизняних вчених, інженерів, конструкторів із зарубіжними колегами.

Зважаючи на науково-практичну близькість і, водночас, широкий спектр охоплюваних наукових і прикладних проблем галузей машинобудування і матеріалознавства, в даному журналі виділені наступні тематичні рубрики:

Широка науково-прикладна спрямованість журналу дозволить використовувати дане видання в якості інформаційного поля для дискусійного обговорення нових методів, теорій, розробок і досліджень на стику вказаних науково-освітніх галузей.

Науковий журнал є включений до переліку наукових фахових видань України (категорія Б),  відповідно до наказу МОН України № 886 від 02.07.2022 зі спеціальностей:
131 - Прикладна механіка
132 - Матеріалознавство
133 - Галузеве машинобудування


Архів номерів