Події та оголошення

07.12.2024.

БЛОГ «ІСТОРИЧНИЙ ДАЙДЖЕСТ»

«ЯКБИ В НАС ЖИЛА ХУДОЖНИЦЯ ТАКОГО РІВНЯ МАЙСТЕРНОСТІ, ТО МИ ЗМУСИЛИ Б ЗАГОВОРИТИ ПРО НЕЇ ВЕСЬ СВІТ». Пабло Пікассо 

7 грудня 1900 року народилася неперевершена українська художниця Катерина Білокур — мисткиня-самоука, яка почала малювати вугіллям на стіні власної хати і якою згодом захоплювався Пікассо та знав увесь мистецький світ.

Катерина Білокур казала, що картини народжуються в неї в голові, — і хоч куди вона йшла, хоч що робила, картини ці прямували за нею й ніби змушували малювати. Малюнок був її великою пристрастю, і це відчувається, коли дивишся на роботи Білокур — пишні півонії, делікатні польові квіти, насичені, мов живі, натюрморти з кавуном. Її роботи справляють на глядача фантастичне враження, вони зачаровують. Докладніше... 


06.12.2024.

6 грудня в Україні відзначають День Збройних Сил — свято, яке від часу його заснування тридцятиліття тому завжди зустрічали з гордістю та пошаною.

Особливого значення День Збройних Сил України набув від 2014 року, після початку збройної російської агресії проти українського народу та держави. Тоді воїни Збройних Сил України з честю виконали своє призначення, зупинивши підступного ворога на сході країни.

Воістину загальнонаціональним це свято стало після початку широкомасштабного нападу російської федерації на Україну. Сьогодні ми втретє відзначаємо День Збройних Сил України в умовах великої війни за державний суверенітет і незалежність України, за право українського народу на вільне життя у вільній країні.

Збройні Сили — це міцний щит і разючий меч України. Мужні воїни української армії, найкращі сини і дочки українського народу, твердо тримають ворожий удар і безжально б’ють ворога, неухильно наближаючи перемогу.

Непоборні ті збройні сили, які єдині зі своїм народом

Непереможна та армія, що боронить рідну землю.

Нездоланне те військо, яке б’ється за світло проти темряви що боронить рідну землю.

Слава Збройним Силам України!

06.12.2024.

БЛОГ «ІСТОРИЧНИЙ ДАЙДЖЕСТ»

ОЛЕКСАНДР ПЕТРОВИЧ ОГЛОБЛИН - НЕВІДОМИЙ ІСТОРИК

Ім’я Олександра Оглоблина, одного з найбільш серйозних українських істориків, на довгі роки було заборонено згадувати навіть в українсько-радянській критиці так званої «буржуазно-націоналістичної історіографії». Ця історична постать із складною життєвою долею у чомусь подібна до ще одного, довгий час не згадуваного в Україні, і чи не найглибшого у ХХ столітті письменника та історика - Віктора Петрова. Сьогодні день народження Олександра Оглоблина і варто згадати хоча б основні його життєві етапи. Докладніше…

05.12.2024.

«РОЗДІЛИ САЙТУ»

КОРИСНІ ВІДЕО ДЛЯ НАУКОВЦІВ

У цьому розділі спеціалісти компанії «Наукові Публікації» діляться своїми секретами з науковцями. Сподіваємось, завдяки цим відео-матеріалам ви досягнете омріяних дослідницьких вершин та станете на ще одну сходинку ближче у реалізації ваших наукових цілей. Приємного перегляду! Переглянути...

26.11.2024.

«ВИДАННЯ БІБЛІОТЕКИ»

До 225-ї річниці від дня народження Фундуклея Івана Івановича, мецената, київського губернатора (1839-1852 рр.), краєзнавця, почесного громадянина Києва.

Так одразу й не згадаєш, хто з київських губернаторів зробив стільки для міста, скільки зробила одна людина - Іван Іванович Фундуклей. Можливо, такі, як він, справді народжуються раз на сто років, а може, й рідше... У такому разі Києву неймовірно пощастило: в його історії був унікальний губернатор. Рідкісна людина, як говорили в XIX столітті, - філантроп найвищого ґатунку. Івану Івановичу за життя навіть пам'ятник хотіли поставити, але якось не склалося. Докладніше...

06.11.2024.


БІБЛІОТЕЦІ НАЦІОНАЛЬНОГО ТРАНСПОРТНОГО УНІВЕРСИТЕТУ - 80!

«Історія - не просто чергування епох і часів. Це і нескінченна галерея історичних портретів людей, які пройшли по землі». Д. А. Волкогонов

На початку листопада, разом з університетом, своє 80-річчя відзначає і Бібліотека, історія якої міцно пов’язана із славетною історією НТУ. «Професія бібліотекаря унікальна сама по собі вже тим, що немає меж, якими можна було б окреслити її функції. Робота складна, відповідальна, різнопланова, хоча на перший погляд легка, одноманітна і непомітна. Звичайно, ми не будуємо будинки, але щоденною працею прокладаємо дороги до світу знань і мудрості, самі навчаючись, навчаємо інших».

До ювілею, відділ ІТ та КЗ Бібліотеки підготував фотоальбом «Історія бібліотеки Національного транспортного університету в фотографіях».  Переглянути …

31.10.2024.


«РОЗДІЛИ САЙТУ». РЕСУРСИ З ІСТОРІЇ  УКРАЇНИ


Шановні користувачі!

У розділі «Ресурси з історії  України» ми ділимось з вами і надзвичайно важливою добіркою книг про історію України (меню сайту: Студенту / Електронні освітні ресурси / Ресурси з історії  України).


Тут книги і про далеке минуле, і про сучасну історію. Адже ми маємо памʼятати кожну сторінку історії України, щоби не допускати повторення трагічних подій. Переглянути …


22.10.2024.

«РОЗДІЛИ САЙТУ». ФАХОВІ ВИДАННЯ

Шановні користувачі!

Пропонуємо вашій увазі оновлений перелік посилань на електронні наукові фахові видання. Тут ви знайдете:

11.10.2024.

ДОСТУП ДО ПЛАТФОРМИ RESEARCH4LIFE

ШАНОВНІ ОСВІТЯНИ ТА СТУДЕНТИ!

Нагадуємо, що у локальній мережі університету відкрито доступ до ресурсів Research4Life, однієї з найбільших у світі колекцій науково-технічної літератури, що пропонується провідними міжнародними науковими видавництвами. 

Через портал «Research4Life» надається доступ до електронних колекції книг і журналів міжнародних видавництв Elsevier, Springer Nature, John Wiley & Sons, Taylor & Francis, Emerald, Sage Publications, Oxford University Press, Cambridge University Press, IOP Publishing та інші (обрати у відповідних полях назву країни та тип установи).

Доступ триватиме до 31 грудня 2025 року.

Запрошуємо вас скористатись даною можливістю у Бібліотеці НТУ – Електронному читальному залі (НБК по вул. М. Бойчука, 42, поверх 9, кімната 902) та Довідковому читальному залі (вул. Омеляновича-Павленка, 1, поверх 3, кімната 345).

Контактна особа щодо доступу до Research4Life у Бібліотеці – Рассказова Вікторія Альфредівна, завідувач відділу інформаційних технологій та комп'ютерного забезпечення бібліотеки (НБК по вул. М. Бойчука, 42, поверх 9, кімната 903).

10.10.2024.

«ФОНД ЕЛЕКТРОННОЇ БІБЛІОТЕКИ НТУ»

ШАНОВНІ ЧИТАЧІ!

Фонд електронної бібліотеки поповнився унікальним виданням. Книга спогадів Олександра Лазаренка, непересічної людини, винахідника і колекціонера, розповідає про реалії Ніжина початку ХХ ст. Його дочка Каміла Олександрівна представляє історію родини Лазаренків. Видання розраховане на краєзнавців, істориків, а також тих, хто цікавиться культурою та побутом давнього Ніжина.

Лазаренко Олександр Миколайович - український науковець, педагог, фахівець у галузі механіки, інженер-автомобіліст, учасник будівництва Горьковського автозаводу, раціоналізатор, меценат. З 1962–1977 роки – доцент кафедри виробництва і ремонту автомобілів КАДІ.

Переглянути інформацію про автора у нашій галереї

Переглянути книгу

04.10.2024.


«РОЗДІЛИ САЙТУ»


НА ЗАМІТКУ. НАУКОВЦЮ

Містить інформацію про:

25.09.2024.

ВИДАННЯ ДЛЯ ФАХІВЦІВ ВІД КНИЖКОВОЇ ПАЛАТИ УКРАЇНИ

Книжкова палата України оновила інформацію про нові надходження книг і брошур з питань видавничої справи та редагування; книгознавства; документознавства; бібліології; бібліографії та бібліографознавства, а також про галузеві науково-методичні та методичні розробки.

Список видань формується на основі електронної бази даних обов'язкового примірника документів за поточний період. Переглянути…

23.09.2024.

«РОЗДІЛИ САЙТУ»

ФОНД ЕБ. НОВІ НАДХОДЖЕННЯ

Пропонуємо вашій увазі огляд повнотекстових електронних видань,  які надійшли до фонду Електронної бібліотеки НТУ у третьому кварталі 2024 року. Переглянути…

ПОДАРОВАНІ ВИДАННЯ


Шановні читачі!

Раді повідомити вам, що бібліотека університету отримала у подарунок від автора – професора кафедри автомобілів Сироти Вадима Ігоровича повнотекстове електронне видання: Основи конструкції теорії автомобілів.

 

Підручник призначений для студентів спеціальностей «Автомобільний транспорт», «Енергетичне машинобудування»,  «Галузеве машинобудування», «Прикладна механіка», «Професійна освіта», «Транспортні технології».

 

Переглянути повний текст видання ви можете у Електронній бібліотеці Національного транспортного університету.