Путівник веб-ресурсами

БЕЗПЛАТНИЙ ЗАСТОСУНОК, «Я КАЖУ»: ЯК ВІН ДОПОМАГАЄ СПІЛКУВАТИСЯ ЛЮДЯМ З ПОРУШЕННЯМИ КОМУНІКАЦІЇ

«Я кажу» — застосунок, за допомогою якого невербальні люди можуть спілкуватись. Програму розробили українські айтівці відповідно до потреб однієї дівчинки, але зараз інструментом користуються діти та дорослі з порушеннями комунікації, військові після черепно-мозкових травм і навіть люди з порушеннями слуху.

«Я кажу» — це цифровий інструмент альтернативної і додаткової комунікації з категорії «швидка комунікація». Програма дозволяє написати будь-яке слово, фразу, речення або текст і озвучити їх «голосом».

Застосунок підійде:

❗️ Важливо: користувачі повинні мати розвинену моторику, щоб друкувати текст на телефоні або планшеті. «Я кажу» конвертує написане в озвучення, що по суті працює як Google-перекладач без перекладача.

У застосунку немає обмежень на кількість використаних символів або збережених речень. Тобто невербальний користувач може сказати як і одну фразу, так і виголосити доповідь на кілька абзаців. Окрім цього, програма дозволяє спілкуватись за допомогою збережених фраз — їх можна редагувати, видаляти та сортувати у тематичних папках. Також комунікатор зберігає історію діалогів.


Застосунок безплатний, завантажити його можна на платформах Play Market та App Store. Набір тексту і озвучення доступні українською і англійською мовами. 

У КИЄВІ РОЗРОБИЛИ ЕЛЕКТРОННИЙ ДОВІДНИК "МАРШРУТИ ПОСЛУГ З МЕНТАЛЬНОГО ЗДОРОВ'Я"

У межах Всеукраїнської програми ментального здоров'я "Ти як?" у Києві розробили електронний довідник "Маршрути послуг з ментального здоров'я".

Про це повідомляє заступниця голови КМДА з питань здійснення самоврядних повноважень Марина Хонда.

Зазначається, що цей довідник допоможе:

"Довідник постійно оновлюється та включає інформацію про комунальні, громадські та приватні організації, які надають соціально-психологічну підтримку", — йдеться у повідомленні.

Довідник поділений за такими напрямками:

В адміністрації зауважили, що необов'язково, що всім знадобляться ці послуги, але знати, де та як їх знайти має право кожен. Охочі надавати психологічну підтримку киянам та хочуть долучитися до формування якісної системи підтримки, можуть писати на електронну адресу: support@kyiv.digital. Переглянути довідник можна за посиланням.

Раніше повідомлялося, що українці майже 40 тисяч разів за 4 місяці скористались мапою ментального здоров'я столиці через застосунок "Київ Цифровий" ("Психологічна підтримка" у розділі "Міські сервіси"). Мапа постійно доповнюється інформацією про надавачів послуг. Наразі вона містить дані про понад 400 комунальних закладів та громадських організацій з графіком роботи, контактами та адресами.

ЛЮДЯМ З ІНВАЛІДНІСТЮ

Як держава може допомогти з медициною, роботою та можливостями для людей з інвалідністю.

SCOPUS TUTORIALS 

Навчальні посібники Scopus надають візуальну та аудіо екскурсію по Scopus та його функціям. Навчальні посібники також можна знайти у відповідному розділі поширених запитань у Центрі підтримки Scopus.

МУЗЕЙ ХАНЕНКІВ

З  кожним роком в українському суспільстві зростає розуміння важливості поняття доступності, безбар’єрності, та інклюзії. Фахівці Музею Ханенків впроваджують послуги для різних груп відвідувачів і продовжують дотримуватись цих принципів і сьогодні.


«Ми вважаємо, що музейні програми не слід розділяти на інклюзивні і неінклюзивні. Доступ до музейних програм і проектів повинні мати всі без винятку.

Сьогодні Музей Ханенків — це своєрідне «середовище відновлення» для багатьох. І ми повинні вже зараз думати про те, як зміниться наше суспільство після війни, враховуючи скільки людей потребуватимуть і психологічної, і фізичної допомоги. Ми плануємо додати в наші програми можливості реабілітації для військових. Для цього в планах співпраця з соціальними центрами і врахування їхніх порад і досвіду, який вже існує у них в методиках щодо реабілітації.

Для незрячих та слабкозорих людей і всіх відвідувачів, ми пропонуємо на дотик ознайомитися з мистецтвом - розробили і втілили в життя: 3 тактильні копії з кераміки, 2 пластикові альбоми (по 17 тактильних копій предметів із колекції музею), 2 спеціальні тактильні мапи, які допомагають зорієнтуватися у просторі. Плануємо збільшити кількість таких копій.

Скоро ми зможемо запросити відвідувачів на екскурсії з перекладом жестовою мовою».

SOUND BOOKS

Платформа для прослуховування аудіокниг, оповідань та вистав, записаних як любителями, так і професіоналами у відкритому доступі.


Аудіокниги — це свобода. Вони дозволяють нам поринути у світ історій саме тоді, коли наші руки зайняті, а очі зосереджені на дорозі чи тренажері. Українська аудіокнига — це особливе задоволення. Рідна мова огортає нас теплом, а захопливі сюжети додають енергії до щоденних справ....

ОНЛАЙН БІБЛІОТЕКА АУДІОКНИГ "ЛІХТАР"

Це спроба полегшити життя як людям із тотальною втратою зору, так і частково незрячим. В сучасному інформаційному середовищі незрячим людям вкрай важко. Тож зараз, коли наше суспільство прямує до європейських стандартів та цінностей, надзвичайно важливо втілювати в життя проекти, спрямовані на інклюзію, щоб кожна людина мала можливість проводити дозвілля або навчатись в зручній для неї формі.

 

В бібліотеці  "Ліхтар" використовують не тільки озвучення "Анатоль", яке є наразі найкращим озвученням машинного мовлення, а й текст високої контрасності, щоб людям, які втратили зір не повністю, було максимально зручно.

МУЗЕЙ У ТЕМРЯВІ «ТРЕТЯ ПІСЛЯ ОПІВНОЧІ»

Екскурсії, концерти та вечері у темряві за участі незрячих екскурсоводів та музикантів.

Наша місія — зруйнувати стереотипи про незрячих, збільшити їхнє працевлаштування та доступність мистецтва для всіх.

Ми знаходимось в підвальному приміщенні, тому у випадку повітряної тривоги продовжуємо використовувати його як тимчасове укриття.

Зверніть увагу – екскурсії проводяться за попереднім бронюванням.

АУДІОКНИГИ

На сайті ви зможете знайти понад 1000 аудіокниг українською та максимально зануритись у сюжет творів, створений у найрізноманітніших жанрах: фантастика, роман, казка, проза тощо. Розмаїття тематик та жанрів у найкращому виконанні вже чекає на вас у бібліотеці.

Для прихильників української прози, поезії та публіцистикь ретельно відібрали чималу колекцію кращих, найцікавіших, якісно озвучених книжок, що будуть до душі широкому колу слухачів. Асортимент українських аудіо книжок на сайті постійно оновлюється та доповнюється, аби читачі завжди мали змогу слухати те, що вам до смаку.

ПЛАТФОРМА ПРАЦЮЙ - ресурс для інклюзивного відновлення України в сфері зайнятості.

Це соціальний проєкт, який покликаний допомогти людям з інвалідністю в швидкому пошуку роботи, а також допомогти роботодавцям  розвивати в своїх компаніях політику рівності та інклюзивності.

Корисний ресурс на шляху до самореалізації людей з інвалідністю в Україні.

Ми віримо, що працювати може кожен!

Ми прагнемо, щоб ринок праці був відкритим і доступним для кожного українця!

Ми робимо маленькими справими великі зміни в нашій країні!

НАЦІОНАЛЬНА АСАМБЛЕЯ ЛЮДЕЙ З ІНВАЛІДНІСТЮ УКРАЇНИ

Ми прагнемо створити країну, в якій суспільство позитивно ставиться до людей з інвалідністю та впливає на державну політику для розв'язання соціальних проблем маломобільних груп.


НАІУ — парасолькове об’єднання 126 національних та регіональних громадських організацій людей з інвалідністю, зокрема тих, які створені та керуються безпосередньо людьми з інвалідністю, законними представниками людей з інвалідністю, батьками, які виховують дітей з інвалідністю. Їхня діяльність розповсюджується на національному та місцевому рівнях у різних областях України.

НАІУ — провідна, впливова та потужна організація, лідер у формуванні та реалізації ефективної державної політики в сфері прав людей з інвалідністю із високою корпоративною культурою, професійністю та відповідальністю.

ФОНД СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ ОСІБ З ІНВАЛІДНІСТЮ

Основними завданнями Фонду є: фінансове забезпечення заходів щодо соціальної захищеності осіб з інвалідністю і дітей з інвалідністю в Україні; забезпечення в межах своїх повноважень реалізації заходів щодо зайнятості та працевлаштування осіб з інвалідністю, зокрема створення робочих місць.

АСОЦІАЦІЯ ІНКЛЮЗИВНОЇ КРАЇНИ

За самостійне життя людей з інвалідністю в Україні!


АІК – це фонд, який представляє інтереси людей з інвалідністю в Україні та втілює ідеї інклюзії в українському суспільстві.

Ми прагнемо, щоб кожен українець та українка з інвалідністю мали можливість жити самостійним життям.

ВСЕУКРАЇНСЬКА ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ ЛЮДЕЙ З ІНВАЛІДНІСТЮ ПО ЗОРУ «ГЕНЕРАЦІЯ УСПІШНОЇ ДІЇ»

Організація всеукраїнська і має осередки в 20 регіонах України.

Основною метою діяльності організації є сприяння у реалізації і захисті прав та законних інтересів людей з інвалідністю по зору, сприяння їх повному включенню до всіх сфер життя суспільства.

УКРАЇНСЬКЕ ТОВАРИСТВО СЛІПИХ (УТОС) – це всеукраїнська добровільна громадська організація осіб з інвалідністю по зору, яка діє на території України.

 

Основною метою діяльності Українського товариства сліпих є забезпечення рівних прав і можливостей для людей з інвалідністю по зору та їх соціального захисту, соціально-трудової та медичної реабілітації, виявлення, усунення перепон і бар’єрів, що перешкоджають забезпеченню прав і задоволенню потреб таких осіб, у тому числі стосовно доступу їх на рівні з іншими громадянами до об’єктів фізичного оточення, транспорту, інформації та зв’язку, а також з  урахуванням індивідуальних можливостей, здібностей та інтересів до освіти, праці, культури, фізичної культури і спорту, надання соціальних послуг на умовах і в порядку, визначених  законодавством, залучення людей з інвалідністю по зору до суспільної діяльності, здійснення громадського контролю за дотриманням прав людей з інвалідністю по зору, представництва їхніх інтересів та усунення будь-яких проявів дискримінації стосовно людей з інвалідністю по зору.

ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ «ДОСТУПНО.UA»

«Ми розповідаємо про життя людей з інвалідністю та розвінчуємо міфи про них. А також працюємо над створенням тренду доступності в Україні. Наш принцип: братися за діло легко та з посмішкою. Ми робимо, що нам подобається та нам подобається, що ми робимо.

Ми хочемо, щоб в Україні люди мали рівні можливості, незалежно від рівня мобільності!»

Львівський обласний осередок всеукраїнської громадської організації «УКРАЇНСЬКА СПІЛКА ЛЮДЕЙ З ІНВАЛІДНІСТЮ – УСІ»

Мета організації – захист прав та інтересів осіб з інвалідністю, зокрема – важкими порушеннями зору.

 

Осередок займається впровадженням іноватики в галузі освіти, культури, соціального захисту, інформаційних технологій, працевлаштування та ін. Свою діяльність поширює на територію Львова і всієї України. Тісно співпрацює з міжнародними партнерами (Швеція, Польща, Канада, Голандія) і місцевими та державними органами влади.